سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار حوزه ریاست

مدرس و استاد دانشگاه زنجان تاکید کرد: لزوم فرهنگسازی "پیشگیری" از آلودگی منابع آب و خاک

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، همایش "بزرگداشت روز جهانی خاک" با حضور سلطانی، معاون استاندار زنجان، احمدی، معاون شهرداری زنجان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران، مسئولان و کارشناسان حوزه های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان خاکشناسی و نمایندگان تشکل های مردم نهاد روز دوشنبه 12 آذر ماه جاری در سالن اجتماعات زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

احمد گلچین، مدرس و استاد دانشگاه زنجان در این همایش با تاکید بر اینکه در حوزه حفاظت از منابع آب و خاک باید پیشگیری مقدم بر درمان باشد، عنوان کرد: متاسفانه در جامعه ما با سهل‎انگاری و کم توجهی به پیشگیری در حوزه های مختلف، منابع به سهولت در معرض آلودگی قرار می گیرند و بعد از آلوده شدن با صرف هزینه های هنگفت اقدام به چاره سازی می شود و لذا علاوه بر مقابله با آلودگی ها، تمرکز اصلی باید بر پیشگیری از ورود آلودگی به آب و خاک باشد.

وی تصریح کرد: تشکیلات دولتی کشورمان به گونه است همه ایجاد آلودگی می کنند و بعد محیط زیست را متولی مقابله با این  آلودگی ها می کنیم.

مدرس و استاد دانشگاه زنجان اضافه کرد: اطلاع رسانی ها و فرهنگسازی ها باید از سطح مدارس شروع شود تا نسل آینده نسلی آشنا به قوانین زیست محیطی تربیت شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه 90 درصد خاک های کشورمان زیر یک درصد کربن آلی دارد، تقویت کربن آلی خاک ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: اینکه عده ای بر عدم مصرف کود و سم در روند تولید محصولات تاکید می کنند شدنی نیست چراکه کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و با مصرف نکردن کود و سم عملکرد محصولات به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند و لذا باید بر مصرف اصولی و درست کود و سم تاکید شود.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
3009
5717
4813443


IP شما : 54.226.23.160

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : دوشنبه 29 بهمن 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 28 بهمن 1397 1:12:42 ب ظ می باشد