سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار حوزه ریاست

فرسایش خاک 90 درصد آب موجود را از دسترس گیاه خارج می کند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، همایش "بزرگداشت روز جهانی خاک" با حضور سلطانی، معاون استاندار زنجان، احمدی، معاون شهرداری زنجان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران، مسئولان و کارشناسان حوزه های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان خاکشناسی و نمایندگان تشکل های مردم نهاد روز دوشنبه 12 آذر ماه جاری در سالن اجتماعات زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

حسین آبسالان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این همایش لزوم پیشگیری از فرسایش و آلودگی خاک را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: "پیشگیری" یکی از آسان ترین راه ها برای حفاظت از خاک محسوب می شود.

وی با بیان اینکه طبق تحقیقات و مطالعات انجام گرفته فرسایش خاک 90 درصد آب موجود را از دسترس گیاه خارج می کند، خطرنشان کرد: اینکه بخش اعظمی از آب از دسترس گیاه خارج می شود نه به خاطر تغییر اقلیم، بلکه فرسایش و فقیر شدن خاک عمده دلیل آن به حساب می آید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان عنوان کرد: برخی موضوعات همچون آلودگی هوا و بحران آب عمومیت دارد و برای همه ملموس است اما آگودگی و تخریب خاک چندان ملموس نیست و لذا فرهنگسازی و آگاهی بخشی در این حوزه ضروری است.

آبسالان بیان کرد: همه آحاد جامعه در مقابل حفاظت از خاک مسئولیت دارند چراکه پیامدهای ناگوار آلودگی و تخریب این منبع حیاتی گریبان گیر همه خواهد شد.

وی افزود: محیط زیست در تلاش است با تحقیقات دانشگاهی و انجام مطالعات مختلف، استانداردهای درست علمی و فنی در زمینه آلودگی ها تدوین کند.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2411
5934
4518484


IP شما : 52.91.90.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : چهارشنبه 21 آذر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 20 آذر 1397 11:03:14 ق ظ می باشد