سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار حوزه ریاست

نشست هم اندیشی جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر استان با ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ،نشست هم اندیشی جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر استان با ریاست سازمان جهاد کشاورزی و برخی از معاونین و مدیران واحدهای تخصصی به همت بنیاد ملی نخبگان روز چهارشنبه  6/4/97 در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

در ابتدای این دیدار دکتر ربیعی ریاست بنیاد ملی نخبگان استان ضمن قدردانی از مسئولین سازمان جهاد کشاورزی برای حضور در این جلسه ، تامین امنیت غذائی را از فاکتورهای اصلی توسعه دانسته و با توجه به وجود چالشهای گوناگون از جمله معضل بی آبی ، ضرورت توجه بیشتردر بکارگیری تحقیقات نخبگان را عامل اصلی شکوفائی اقتصادی تلقی کرد.

دکتر ربیعی با اشاره به تاریخچه تاسیس بنیاد در اواسط دهه هشتاد که با رویکردی حمایتی- تشویقی و توانمندسازی استعدادهای برتر در کشور شکل گرفت، ارتباط سازنده و موثر بین سازمان های اجرائی و نخبگان جامعه را خواستار شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان پس از خیرمقدم  به حضور مدعوین حاضر در جلسه ، در ابتدا با اشاره به اهمیت جایگاه کشاورزی از نظر اقتصادی بیان داشت که سهم این بخش  در اشتغال و تولید ناخالص در استان از میانگین کشوری بالاتر است. ایشان  ضمن اشاره  به عدم صنعتی بودن برخی شهرستانها توجه به این حوزه را رویکردی اساسی در پیشرفت دانسته و خاطر نشان شد که از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم توسعه  کمی متوقف و توجه به ارتقاء بهره وری و افزایش کیفی در دستور کار قرار گرفته است . دکتر جعفری جایگزینی ارقام مناسب ، توسعه کشت پائیزه و پیاده سازی ترویج را از فعالیتهایی برشمرد که در حوزه کنترل حفظ راندمان آب انجام گرفته است. و با جلوگیری از هدر رفت 30 درصدی ضایعات محصولات کشاورزی از مزرعه تا بازار مصرف بیان داشتند که استفاده از ظرفیتهای دانشگاهی همیشه باعث پیشرفت در حوزه های اجرائی خواهد شد. ایشان در پاسخ به سوالی در خصوص تحقیقات انجام گرفته بر محور اقلیم های مختلف مناطق استان جهت کاشت ارقام و توصیه های کشت بیان داشتند: کارشناسان پهنه ضمن ثبت کلیه آمار و اطلاعات مناطق، وظیفه توصیه های فنی و ارتباط اصلی با کشاورزان را برعهده دارند اما به دلیل نبود اهرمهای تشویقی و تنبیهی، گاها در بعضی مناطق هم عده ای به دلیل در نظر گرفتن کوتاهترین مسیر برای رسیدن به خواسته ها از توصیه های فنی پیروی نمی کنند. دکتر جعفری به راه اندازی مرکز پژوهشی جهاد کشاورزی در بلوار اشراق پشت صدا و سیما را جهت حضور شرکتها و نخبگان استان برای ارائه و فعالیتهای دانش بنیان اشاره نمودنده و بیان داشت : بخشی از این مرکز نیز قرار است جهت استقرار واحدها و شرکتهای دانش بنیان اختصاص داده شود تا زمینه تجاری سازی این واحدها عملیاتی شود. پروفسور ثبوتی  ضمن بیان خرسندی از حضور در جمع جوانان و نخبگان استان گفت: انجام کار حتی اگر منجر به خرابکاری شود بهتر از بیکاری است و به حضار سفارش کردند از عبارتهای خوشبینانه بیشتر استفاده کنند.                                            

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
4389
3987
4550294


IP شما : 3.82.51.133

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 27 آذر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 9 ساعت و-10 دقیقه قبل می باشد