سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار اداره روابط عمومی

اعلام آمادگی شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای حمایت همه جانبه و سرعت‌بخشی به روند توسعه گلخانه‌ها در استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، علی‌اشرف منصوری، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور روز پنجشنبه 16 فروردین ماه جاری در سفر به استان زنجان ضمن بازدید از مجتمع های گلخانه ای وحدت و خمارک، طی جلسه ای با حضور استاندار زنجان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی و مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان، موانع توسعه مجتمع های گلخانه ای استان و راهکارهای رفع این موانع را بررسی کردند.

ابتدای جلسه حسین جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، ضمن تشریح  فعالیت های انجام گرفته در راستای توسعه گلخانه ها و روند تحول مجتمع های کشاورزی در استان، محدودیت منابع تولید در بخش کشاورزی بویژه آب را یادآور شد و تصریح کرد: امروزه توسعه گلخانه ها نه به عنوان یک انتخاب، بلکه به عنوان یک ضرورت در روند تولید محصولات کشاورزی مطرح است.

وی موضوع تخصیص آب گلخانه ها و جلب مشارکت سرمایه گذار را از عمده موانع توسعه گلخانه ها در استان زنجان برشمرد و به مکان یابی پروژه های جدید گلخانه ای در استان اشاره و اضافه کرد: در این راستا مکاتبات لازم به منظور تخصیص 100 هکتار از اراضی ملی پایاب سد بلوک و تخصیص سالانه 500 هزار متر مکعب انجام گرفته است.

علی‌اشرف منصوری، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور نیز در این جلسه با تاکید بر جایگاه ویژه استان زنجان از نظر دسترسی به بازارهای مصرف و اقلیم مناسب برای تولید محصولات گلخانه ای، برای حمایت و همکاری این شرکت در توسعه مجتمع های گلخانه ای استان اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به نیاز آبی مجتمع گلخانه ای وحدت، خواستار مساعدت استاندار زنجان برای افزایش آب این مجتمع از  10 و نیم لیتر در ثانیه به 30 لیتر در ثانیه شد.

منصوری همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم نامه فی مابین شرکت شهرک های کشاورزی و استانداری زنجان در تاریخ 14 بهمن ماه 94 عنوان کرد: به علت محدودیت منابع اعتباری شرکت، تقاضا می شود استانداری مساعدت و مشارکت بیشتری در ایجاد زیرساخت های مجتمع های کشاورزی استان داشته باشد.

در ادامه این جلسه، طهماسبی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان توسعه گلخانه را از اولویت های این سازمان برشمرد و ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از این موضوع بیان داشت: تدوین یک طرح و برنامه جامع براساس یک نگرش سیستمی و ترسیم یک افق کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه توسعه گلخانه های استان ضروری است تا امکان برنامه ریزی و تخصیص منابع مالی در این راستا فراهم شود.

اسدالله درویش امیری، استاندار زنجان نیز در پایان این جلسه با ابراز نارضایتی از کندی روند توسعه گلخانه ها در استان بر لزوم مساعدت و تلاش مضاعف در تسریع کار و افزایش سطح گلخانه های استان تاکید کرد.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1404
5005
4543322


IP شما : 54.82.10.219

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : دوشنبه 26 آذر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 25 آذر 1397 1:15:13 ب ظ می باشد