آرشیو اخبار سازمان

 

مشکلات و موانع توسعه روستایی شرستان زنجان با حضور دکتروقفچی

نماینده محترم مردم شریف زنجان و طارم به همراه مدیران دستگاههای اجرایی با حضور بیش از یکصد نفر از اهالی روستاهای دهستان معجزات در روستای رازبین شرکت نمودند .

در این جلسه با طرح مشکلات توسعه اشتغال پایدار روستایی توسط مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان و ضرورت توجه به داشته های روستائیان در اعطای تسهیلات توسعه اشتغال خواستار تسهیل گری بیشتر در پرداخت تسهیلات شدند و ضمن تاکید موضوع توسط کشاورزان نماینده محترم مجلس بر پیگیری موضوعات و ارائه آنها به صورت کتبی تاکید نمودند .

به گزارش مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، این استان دارای 608 هکتار باغات شلیل است که 471 هکتار از این میزان بارور و مابقی سطح غیر بارور را شامل می شود.

بهنام اوجاقلو با اشاره به تولید 3 هزار و 785 تن شلیل طی سال جاری در استان زنجان، «شبرنگ» را عمده رقم شلیل تولیدی در استان برشمرد.

وی تصریح کرد: برداشت شلیل در استان زنجان همه ساله از اواسط خرداد ماه آغاز شده و تا اواخر شهریور ماه ادامه می یابد.

انتهای پیام/ 

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، عملیات برداشت گندم و جو آبی و دیم از سطح 55 هزار و 400 هکتار از اراضی زراعی شهرستان زنجان از اوایل تیر ماه جاری آغاز شده است.

حسام‌الدین امیر مقدمی با اشاره به پیش بینی تولید‌ 50 هزار تن گندم طی سال جاری در شهرستان زنجان تصریح کرد: همچنین پیش بینی می شود امسال بیش از 10 هزار تن محصول جو در این شهرستان تولید شود.

وی با بیان اینکه طی سال زراعی جاری با  انجام عملیات پیش آگاهی و نظارت کارشناسان در سطحی بالغ بر 18 هزار هکتار از مزارع گندم شهرستان زنجان با آفت سن گندم مبارزه شده است، افزود: انجام عملیات مبارزه و کنترل سن گندم به همراه سایر موارد همچون محلول پاشی مزارع و مبارزه با علف های هرز تاثیر چشمگیری در عملکرد و میزان تولید گندم شهرستان داشته است به طوری که اگر این اقدامات به موقع انجام نمی گرفت با خسارت های قابل ملاحظه کاهش بارندگی، افت دما و سرمای بهاره امکان تولید 50 درصد آن نیز مقدور نبود.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، برداشت مکانیزه برنج از سطح 2 هزار و 100 هکتار از اراضی منطقه زنجانرود از اواسط مرداد ماه آغاز شده و تا اواخر مهر ماه ادامه خواهد داشت.

حسام الدین امیر مقدمی میانگین عملکرد شلتوک برنج در منطقه زنجانرود را 4 هزار کیلوگرم در هکتار اعلام کرد و افزود: علی کاظمی، هاشمی، گرده و محلی حصار از جمله ارقام برنج تولیدی در زنجانرود به شمار می رود.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، در حال حاضر عملیات برداشت مکانیزه محصول برنج در شهرستان زنجان آغاز شده است.

حسام الدین امیر مقدمی سطح زیر کشت برنج در شهرستان زنجان را یک هزار و 550 هکتار اعلام کرد و افزود: پیش بینی می‌شود 4 هزار و 650 تن محصول برنج توسط برنج‌کاران این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

انتهای پیام/ 

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، در سال جاری عملیات برداشت دانه روغنی کلزا در مناطق مختلف شهرستان زنجان از 28 خرداد ماه آغاز شده است.

 حسام الدین امیر مقدمی تصریح کرد: در سال زراعی جاری از حدود 500 هکتار سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در شهرستان زنجان، به دلیل وقوع و استمرار سرمای شدید در طول زمستان حدود 96 هکتار به مرحله برداشت رسیده است.

وی از برداشت 165 تن محصول کلزا طی سال جاری در شهرستان زنجان خبر داد و افزود: طبق برآوردهای صورت گرفته از برداشت این میزان محصول بالغ بر 4 میلیارد ریال عاید بهره برداران می شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری و به منظور نیل به خود کفایی وکاهش وابستگی به واردات دانه های روغنی، در راستای طرح توسعه کشت کلزا، اداره ترویج شهرستان زنجان با همکاری مراکز جهاد کشاورزی و کارشناسان مروج پهنه های تولیدی اقدام به برگزاری جلسات توجیهی در مناطق مختلف این شهرستان برگزار نموده است.

انتهای پیام/ 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زنجان: برداشت محصولات باغی از جمله سیب گلاب،گیلاس و آلبالو از باغات این شهرستان آغاز گردیده است امیر مقدمی گفت

پیش بینی می شود از سطح باغات سیب بارورکه حدود 2550 هکتار شامل ارقام گلدن ، گالا ، فوجی ، استارکینگ و ....

که در حال حاضر 510 هکتار آن مربوط به رقم سیب گلاب می باشد  حدود 11220 تن سیب گلاب برداشت گردد همچنین وی افزود برداشت محصول گیلاس و آلبالو نیز به ترتیب در سطح 187 و 83 هکتار آغاز گردیده و پیش بینی می شود حدود 1122 تن گیلاس و 498 تن آلبالو از باغات شهرستان برداشت گردد

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، با هدف بالا بردن شاخص اقتصادی کشاورزی منطقه، بازاریابی محصولات تولیدی با پایش مستمر بازار‌های خارجی و بهبود مدیریت ایجاد زنجیره های ارزش محصولات با توسعه کشت و بالابردن کیفیت محصولات تولیدی، تفاهم نامه تاسیس شرکت هلدینگ صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان زنجان امضا شد.

حسام‌الدین امیر مقدمی افزود: در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های تشکیل شرکت هلدینگ، تولید محصولات سالم و ارگانیک و نیز برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی مربوطه برای تولید کنندگان در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ 

جشنواره شهید رجایی روز شنبه 11 شهریور ماه در محل سالن آمفی تئاتر کتابخانه سهروردی زنجان برگزار شد.
در این مراسم جهاد کشاورزی شهرستان زنجان حائز رتبه برتر دستگاه های اجرایی شهرستان شد.
به همین منظور با اهدای لوح و تندیس  از حسام‌الدین امیر مقدمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تجلیل شد.
انتهای پیام/

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زنجان :بیش از 129 هکتار باغ پسته ( بارور – غیر بارور ) در روستاهای بخش زنجانرود طی سه سال گذشته کشت شده است.
 امیر مقدمی با بیان این مطلب افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها و خشکسالی های اخیر از یک سو و برداشت نامناسب از سفره های آب زیرزمینی طی سالهای اخیر، ضرورت بهینه سازی مصرف آب و تغییر الگوی کشت در کشور بیش از پیش نمایان شده است.
وی با بیان این مطلب که کاشت پسته تنها در محدوده مطالعاتی تایید شده از طرف مرکز تحقیقات و صرفا با تایید جهاد کشاورزی شهرستان زنجان قابل اجرا می باشد که با لحاظ کردن شرایط خاص این محصول با سرمایه گذاری بالا ، نیاز آبیاری حداقل 5000متر مکعب در سال ، ریشه های بسیار عمیق و حساس ، تامین پایه از نهالستانهای معتبر با بستر ماسه ای ، پیش بینی تامین پیوندک و آماده کردن بستر کاشت  صورت پذیرفته است .ایشان اضافه کردند: ارقام مناسب پسته جهت کشت در بخش زنجانرود بر اساس تحقیقات کارشناسان محترم مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان به باغداران توصیه گردیده و از سال جاری باغات کشت شده آماده پیوند زنی می باشند.
مهندس امیر مقدمی در پایان اعلام کردند: با حضور دو اکیپ از پیوندکاران رفسنجان و پیوندکاران بومی استان،طی دو  هفته گذشته عملیات پیوندزنی در حدود20 هکتار از این باغات اجرا شده است. ایشان به باغداران بخش زنجانرود توصیه کردند به منظور هماهنگی جهت پیوندزنی باغات پسته¬ای که قطر شاخه های اصلی آن دارای استانداردلازم و پس از سال اول و سال دوم می باشد به مرکز جهاد کشاورزی نیک پی مراجعه نمایند .

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، در راستای کنترل و ساماندهی فروشندگان نهال غیر مجاز طبق ماده ی 27 قانون نظام صنفی، با حضور در محل های توزیع نهال غیر مجاز در شهرستان زنجان، اخطاریه 72 ساعته توسط کارشناس بازرسی اتاق اصناف در اختیار فروشندگان نهال غیر مجاز قرار گرفت.

حسام الدین امیرمقدمی تصریح کرد:  بعد از صدور اخطاریه به فروشندگان نهال غیر مجاز پس از طی مهلت قانونی در صورت ادامه  فعالیت ضوابط قانونی اعمال می شود.

انتهای پیام/ 

 

 

 

به گزارش مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، سطح باغات هلو در استان زنجان به یک هزار و 953 هکتار می رسد به طوری که هم اکنون یک هزار و 668 هکتار از این سطح بارور بوده و 285 هکتار آن هنوز به مرحله باردهی نرسیده است.

بهنام اوجاقلو میزان تولید هلو طی سال جاری در استان زنجان را 13 هزار تن اعلام کرد و افزود: برداشت هلو در استان همه ساله از اواسط خرداد ماه آغاز شده و تا اواخر شهریور ماه ادامه می یابد.

وی تصریح کرد: حاج کاظمی، زعفرانی و انجیری عمده ارقام هلوی تولید شده در استان زنجان را شامل می‌شود.

انتهای پیام/ 

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زنجان :برداشت گندم از مزرعه 80 هکتاری آقای علی شاهمرادی در روستای رجعین که به روش میکرو آبیاری شده، آغاز شد.
مهندس حسام الدین امیر مقدمی گفت: مزرعه مذکور توسط دو دستگاه کمباین NEW HOLLAND  مدل 2017 از تاریخ 15/04/96 آغاز شده و تا 18/04/96 ادامه خواهد داشت ومیزان ریزش این کمباین ها کمتر از 4% برآورد گردیده است. کشت مزرعه بصورت مکانیزه و با دستگاه کود کار – بذر کار کم خاک ورزی ( ریز دانه کار ) انجام گردیده وآبیاری این مزرعه به روش میکرو و با استفاده از نوارهای آبیاری قطره ای تیپ انجام گردیده و فواصل بین نوارها 40 سانتی متر درنظر گرفته شده است.از مزایای این روش آبیاری افزایش20 الی 30 درصدی راندمان آبیاری و یکنواختی آبیاری علی الخصوص در اراضی شیبدار می باشد.
مهندس حسام الدین امیر مقدمی افزودند : بر اساس کیل گیری بعمل آمده توسط نمایندگان مدیریت زراعت استان، کارشناسان شهرستان طارم، زنجان و مرکز جهادکشاورزی نیک پی عملکرد این مزرعه 10860 کیلوگرم در هکتار برآورد گردید.

 

 

 

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، عملیات کشت سیب زمینی در مناطق مختلف شهرستان زنجان هم اکنون در حال انجام است و پیش‌بینی می شود که در سال زراعی جاری حدود  400 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت سیب زمینی اختصاص یابد.

حسام الدین امیرمقدمی اضافه کرد: همه ساله محصول سیب زمینی تولیدی شهرستان زنجان عمدتا به مصرف تازه خوری در داخل شهرستان و استان می رسد.

انتهای پیام/

صفحه1 از6

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5479
5436
5231046

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : دوشنبه 31 تير 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 30 تیر 1398 4:24:36 ب ظ می باشد