توسعه باغات انجیر طارم در دستور کار است

 
زنجان - ایرنا - مسؤول اداره باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: توسعه باغات انجیر از سال زراعی جاری در دستور کار سازمان و جهاد کشاورزی این شهرستان قرار دارد.

فرهاد اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محصول انجیر دارای ارزش غذایی و مزیت اقتصادی خوب و مناسبی است و با توجه به نبود صنایع فرآوری مناسب در این شهرستان، سرمایه گذاری در این حوزه با توجه به کیفیت و کمیت محصول تولیدی می تواند برای سرمایه گذاران بسیار سودآور باشد.
وی، میزان سطح زیر کشت این محصول باغی در شهرستان طارم را ۱۳۸ هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: ۱۲۹ هکتار این باغ ها بارده هستند که سالانه حدود ۵۵۰ تن محصول از این میزان سطح زیر کشت برداشت می شود.
اکبری تصریح کرد: قریب ۱۵ درصد انجیر برداشت شده به صورت سنتی (خشک شده) و مابقی نیز به صورت تازه خوری مصرف می شود و به دلیل کیفیت بالا، این محصول تولیدی شهرستان طارم بازار پسند است و طرفداران زیادی در زنجان و استان های همجوار دارد.
مسؤول اداره باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان طارم با بیان اینکه برداشت این محصول از نیمه نخست مرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه می یابد، تعداد خانوارهای بهره بردار انجیر در این شهرستان را بیش از ۵۵۰ خانوار اعلام کرد و گفت: در زمان برداشت این محصول باغی بیش از ۲ هزارو ۷۰۰ نفر روز در کار برداشت مشغول به فعالیت شده و کسب درآمد می کنند.
اکبری، درآمد حاصله از برداشت انجیر در این شهرستان را قریب ۴۴ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: کشانی سفید و سیاه، نقلی، زرد کلوچ و محلی از ارقام محصول انجیر این شهرستان هستند.

 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
6088
11241
6735166

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : چهارشنبه 2 بهمن 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی 1 ساعت و30 دقیقه قبل می باشد