کشمش بیشترین سهم صادرات بخش کشاورزی زنجان را دارد

 
زنجان-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سالانه ۴ هزار و ۵۰۰ تن کشمش از استان زنجان صادر می شود که بیشترین سهم صادرات بخش کشاورزی استان را این محصول به خود اختصاص داده است.
جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تولید محصول انگور در استان زنجان، گفت: استان زنجان در زمینه تولید محصول انگور سه بخش مهم تولید، فرآوری و پیش فرآوری فعالیت دارد.

وی پیش فرآوری را مشکل مهم استان زنجان در زمینه تولید انگور اعلام کرد و یاد آورشد: ۱۶ هزار هکتار باغ انگور در استان زنجان وجود دارد و عملکرد تولید این محصول در هکتار ۱۴ تن است که درصد بالایی را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه سالانه ۱۸۰ هزار تن در استان زنجان تولید می شود، گفت: بخشی از محصول انگور تولید شده در استان زنجان به صورت تازه خوری مصرف می شود و همچنین شیره انگور و غوره نیز از محصولات مهم در این بخش است.

تاراسی با اشاره به اینکه تولید حدود ۲۵ هزار تن تولید کشمش، گفت: مجوز فعالیت به واحدهای فرآوری محصول انگور با ظرفیت بیش از ۳۷ هزار تن داده شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از محصول انگور استان زنجان به صورت سنتی به کشمش تبدیل می شود، ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد سنتی محصول انگور استان زنجان به صورت سنتی به کشمش تبدیل می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از برنامه ریزی برای اجرای طرح توسعه تولید محصول کشمش در این استان خبر داد و گفت: به زودی دستورالعمل برنامه توسعه ای و پرداخت تسهیلات به فعالان بخش فرآوری انگور در استان اجرا می شود.

تاراسی با بیان اینکه استان زنجان در بحث صادرات کشمش عملکرد بسیار خوبی را دارد، افزود: سالانه ۴ هزار و ۵۰۰ تن کشمش از استان زنجان صادر می شود که بیشترین سهم صادرات بخش کشاورزی استان را این محصول به خود اختصاص داده است.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2024
10584
6299244

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : دوشنبه 25 آذر 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 24 آذر 1398 12:16:44 ب ظ می باشد