رخ نمایی انار شاه بار و پوست سیاه طارم در بازار

 
زنجان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی طارم گفت: انار شاه بار و پوست سیاه طارم با توجه به طعم، عطر و کیفیت خوب و مناسب از طرفداران و مشتریان زیادی برخوردار است.

محصول انار طارم همواره زبانزد عام و خاص است و بیشتر به صورت تازه خوری مصرف می شود و مرغوبیت و کیفیت آن باعث شده تا مردم این استان در این فصل از سال، با علاقه ای وافر در پی خرید این محصول باشند.
شاید نام انار طارم به گوش کمتر کسی در این استان و استان های دیگر نخورده باشد و باید اذعان کرد مردم زنجان از دیرباز در شب نشینی های این فصل از سال به ویژه در زمستان که هوا سرد و برفی است با این میوه سرخ و خوشمزه پذیرایی می شدند.
یک شهروند زنجانی گفت: انار طارم را به خاطر مرغوبیت و کیفیت بالای آن به محصول انار دیگر استان ها ترجیح می دهم حتی اگر کرم زده هم باشد و خوردن آن برای من و خانواده ام در کنار مزیت آن برای سلامتی جسم، بسیار لذت بخش است.
مجید هاشمی، افزود: هرچند انار مرغوب طارم که از رنگ، عطر و بوی خاصی نیز برخوردار است بیشتر در خود طارم مصرف شده و مقداری از آن نیز به منظور تازه خوری به سایر استانها صادر می شود اما با این حال مشتری پر و پاقرص این محصول هستم و اگر تهیه آن برایم در شهر زنجان مقدور نباشد به صورت سفارشی از طارم می خرم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: شاهبار و پوست سیاه از مرغوبترین نوع انارهای این شهرستان هستند و بازار گرم و مناسبی را در بین مردم طارم و دیگر شهرستانهای استان زنجان و حتی دیگر استان های همجوار دارد.
مجتبی اسکندری افزود: انار شاهبار، شیرین،گوشتی و دارای هسته های ریز و پوستی نازک است اما مقدار این محصول به دلیل بالا بودن کیفیت آن از میزان باردهی کمتری برخوردار است.
وی اظهار داشت: انار پوست سیاه نیز که بازار آن همچنان گرم و داغ است و خاصیت دارویی نیز دارد متاسفانه از سطح زیر کشت پائینی برخوردار است و ...

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2110
10584
6299330

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : دوشنبه 25 آذر 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 24 آذر 1398 12:16:44 ب ظ می باشد