بزرگ ترین زنجیره تولید و فراوری گوشت قرمز کشور در زنجان احداث می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با اشاره به ایجاد بزرگترین باغ گردوی مدرن کشور در شهرستان خدابنده، اظهار داشت: بزرگ ترین زنجیره تولید و فرآوری گوشت قرمز کشور در این استان احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جواد تاراسی صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: زنجان دارای 845 هزار هکتار مساحت اراضی است که  495 هزار هکتار آن زیر کشت بوده که شامل  301 هزار هکتار کشت دیمی، 115 هزار هکتار کشت آبی و 79 هزار هکتار اراضی نیز به باغات اختصاص دارد.

به گفته وی سهم بخش کشاورزی از اشتغال استان 30.6 درصد است در صورتی که این رقم در کشور 18.3 درصد می باشد، علاوه بر این سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص در استان 26.5 درصد می باشد که در هر دو مورد نسبت به کشور در سطح بالاتری قرار دارد.

رئیس جهاد کشاورزی زنجان میزان خرید تضمینی گندم را 250 هزار تن اعلام کرد و افزود: در استان 33 هزار تن گندم نیز به صورت توافقی از کشاورزان خریداری شده است و بهای 100 درصدی گندم که معادل 4360 میلیارد ریال است پرداخت شده است.

وی با اشاره به سطح زیر کشت گندم تا پایان مهرماه سال جاری که 320 هزار هکتار است، گفت: 75 درصد گندم دیم و 72 درصد گندم آبی بر اساس برنامه ریزی ها زیر کشت رفته است که پیش بینی ها بر تولید 430 هزار تن گندم است که 300 هزار تن از این رقم هر ساله خریداری می شود و امسال نیز این امر صورت گرفته است.

تاراسی به مهم ترین پروژه های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در سال 98 اشاره کرد و گفت: احداث بزرگ ترین زنجیره تولید و فراوری گوشت قرمز کشور، پیگیری احداث سه مجتمع پرورش گاو شیری، احداث بزرگترین واحد آبزی پروی استان، توسعه کشت گیاهان دارویی، ایجاد بزرگ ترین باغ گردوی مدرن کشور در خرمدره، تکمیل طرح توسعه باغات زیتون در اراضی شیب دار و تکمیل و بهره برداری از اولین کارخانه استخراج روغن و تولید فراورده های جانبی از تفاله زیتون کشور در طارم از جمله برنامه های این سازمان است.

 وی افزود: پیگیری رفع موانع تولید واحدهای کشاورزی انجام شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است که همین امر موجب شده تا طی سال 97 و شش ماه نخست سال جاری 22 واحد رفع مشکل شوند و مشکل 321 واحد در اخذ مجوز در بخش کشاورزی برطرف شده است.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
10999
13294
8374043

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : پنجشنبه 15 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-9 دقیقه قبل می باشد