آرشیو اخبار سازمان

خبرگزاری مهر ـ گروه استان‌ها: زیتون محصولی که با توجه به ارزش بالای غذایی دارای جایگاه ویژه در سبد غذایی خانواده‌ها است، محصولی که از هر بخش آن استفاده می‌شود و سهم به‌سزایی در سلامت‌بخشی به زندگی انسان‌ه دارد.

ورود واحدهای صنعتی زیتون به بحث احداث تصفیه‌خانه خوب نیست و متأسفانه این واحدها در این زمینه هزینه نمی‌کنند و با این کار باعث از بین بردن زمین کشاورزی می‌شوند. هم‌زمان با توسعه کشت یک محصول باید شرایط فرآوری، نگه‌داری و عرضه محصول تولید شده نیز مورد تاکید قرار گیرد و به همه مسائل زیست‌محیطی و بهداشتی توجه شود. هر بخشی از گیاه پس از فرآوری به نوعی مورد نیاز و استفاده جامعه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر، به فرآوری زیتون در استان زنجان اشاره کرده و می‌گوید: با توجه به تلاش کشاورزان طارمی، امسال در حدود ۴۵ تا ۵۰ هزار تن تولید زیتون در شهرستان طارم بوده است.

جواد تاراسی با بیان اینکه «روغن» جزو محصولات استراتژیک بوده و تولیدی استان نسبت به کشور و سهمیه ابلاغی خیلی بالا و قابل تمجید از کشاورزان طارمی است، می‌افزاید: ارقامی که در طارم وجود دارد، بر اساس گزارش‌ها بازار مناسب و حد مطلوب است که با توجه به شرایط کشور پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه ارقام زیتون از کیفیت خوبی برخوردار است و قیمت بالایی دارد، تصریح می‌کند: بهره‌برداران در بحث صنایع تبدیلی فعال توجه کنند که روغن‌گیری بعد از برداشت بلافاصله انجام شود تا شرایط روغن زیتون به‌عنوان برند طارم خوب باشد.

وی با بیان اینکه به اندازه کافی مجوز برای تبدیل زیتون به صنایع تبدیلی در استان صادر شده و مشکلی وجود ندارد، می‌گوید: مشکلی از نظر جذب نداریم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه سال گذشته در بحث مجوز صنایع تبدیلی و تبدیل محصولات کشاورزی به صنایع تبدیلی در سطح کشور رتبه اول را کسب کردیم، افزود: امسال هم این موفقیت را کسب خواهیم کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با اشاره به ایجاد بزرگترین باغ گردوی مدرن کشور در شهرستان خدابنده، اظهار داشت: بزرگ ترین زنجیره تولید و فرآوری گوشت قرمز کشور در این استان احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جواد تاراسی صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: زنجان دارای 845 هزار هکتار مساحت اراضی است که  495 هزار هکتار آن زیر کشت بوده که شامل  301 هزار هکتار کشت دیمی، 115 هزار هکتار کشت آبی و 79 هزار هکتار اراضی نیز به باغات اختصاص دارد.

به گفته وی سهم بخش کشاورزی از اشتغال استان 30.6 درصد است در صورتی که این رقم در کشور 18.3 درصد می باشد، علاوه بر این سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص در استان 26.5 درصد می باشد که در هر دو مورد نسبت به کشور در سطح بالاتری قرار دارد.

رئیس جهاد کشاورزی زنجان میزان خرید تضمینی گندم را 250 هزار تن اعلام کرد و افزود: در استان 33 هزار تن گندم نیز به صورت توافقی از کشاورزان خریداری شده است و بهای 100 درصدی گندم که معادل 4360 میلیارد ریال است پرداخت شده است.

وی با اشاره به سطح زیر کشت گندم تا پایان مهرماه سال جاری که 320 هزار هکتار است، گفت: 75 درصد گندم دیم و 72 درصد گندم آبی بر اساس برنامه ریزی ها زیر کشت رفته است که پیش بینی ها بر تولید 430 هزار تن گندم است که 300 هزار تن از این رقم هر ساله خریداری می شود و امسال نیز این امر صورت گرفته است.

تاراسی به مهم ترین پروژه های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در سال 98 اشاره کرد و گفت: احداث بزرگ ترین زنجیره تولید و فراوری گوشت قرمز کشور، پیگیری احداث سه مجتمع پرورش گاو شیری، احداث بزرگترین واحد آبزی پروی استان، توسعه کشت گیاهان دارویی، ایجاد بزرگ ترین باغ گردوی مدرن کشور در خرمدره، تکمیل طرح توسعه باغات زیتون در اراضی شیب دار و تکمیل و بهره برداری از اولین کارخانه استخراج روغن و تولید فراورده های جانبی از تفاله زیتون کشور در طارم از جمله برنامه های این سازمان است.

 وی افزود: پیگیری رفع موانع تولید واحدهای کشاورزی انجام شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است که همین امر موجب شده تا طی سال 97 و شش ماه نخست سال جاری 22 واحد رفع مشکل شوند و مشکل 321 واحد در اخذ مجوز در بخش کشاورزی برطرف شده است.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: کشاورزان باید از خرید و فروش محصولات کشاورزی در فضای مجازی خودداری کنند.

علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برداشت برخی از محصولات کشاورزی در شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: به کشاورزان توصیه می‌شود حتی‌الامکان مراقب محصولات کشاورزی و سوءاستفاده‌کنندگان از این موضوع باشند.

وی با بیان این‌که برای تضمین امنیت محصولات، کشاورزان از به تاخیر انداختن برداشت محصولات خودداری کنند، ادامه داد: از کشاورزان تقاضا داریم از دپو و نگه‌داری طولانی‌مدت محصولات کشاورزی نظیر لوبیا، کشمش تیزابی، سیب، گندم و غیره در مزرعه یا خانه‌های کارگری و انباری‌های نامطمئن خودداری کنند.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت استفاده از افراد مطمئن و با صلاحیت به عنوان دشت‌بان برای محافظت و نگهبانی از محصولات کشاورزی، ادامه داد: از خرید و فروش محصولات نیز با افراد ناشناس و نامعتبر خودداری و معاملات در دفاتر و مغازه‌های مورد اطمینان انجام گیرد.

محمدی با تاکید بر این‌که از ورود افراد ناشناس و غیرمجاز به محل نگه‌داری دام و انبار محصولات برای فروش خودداری شود، افزود: در صورت امکان با نصب دوربین مداربسته و گماردن نگهبان از محل‌های احشام و محصولات نیز باید حفاظت شود تا دسترنج یک ساله کشاورزان طعمه سارقان نشود.

وی یکی از آسیب‌های فصل خرید و فروش محصولات کشاورزی را خرید و فروش در فضای مجازی عنوان و خاطرنشان کرد: کشاورزان باید از خرید و فروش احشام و محصولات کشاورزی از طریق تلگرام و فضای مجازی خودداری کنند.

انتهای پیام

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مساحت اراضی کشاورزی استان زنجان حدود ۸۴۵ هزار هکتار بوده که پنج درصد از اراضی کشاورزی کشور را شامل می شود، اظهار کرد: مساحت اراضی زیر کشت استان زنجان ۴۹۵ هزار هکتار است که ۳۰۱ هزار هکتار اراضی دیم، ۱۱۵ هزار هکتار اراضی زراعی آبی و ۷۹ هزار هکتار اراضی باغی است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: مساحت اراضی آیش استان زنجان حدود ۳۵۰ هزار هکتار و سهم بخش کشاورزی از اشتغال استان ۳۰.۶ درصد است.

تاراسی ابراز کرد: سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص داخلی استان زنجان طی سه سال اخیر ۲۶.۵ درصد بوده که این میزان در کشور ۱۲ درصد است. 

وی افزود: توسعه همکاری های بین المللی با مراکز علمی به خصوص مرکز بین المللی تحقیقات گندم و ذرت و سازمان خوابار و کشاورزی سازمان ملل متحد از اقدامات مهم جهاد کشاورزی است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: تعیین استان به عنوان پایلوت کشوری جهت اجرای طرح کشت محصولات گواهی شده و کسب رتبه برتر در آموزش بهره برداران بخش کشاورزی از موفقیت های مهم جهاد کشاورزی استان است. 

ذرت علوفه‌ای با دوره رشد کوتاه از جمله گیاهانی است که به صورت کاملا مکانیزه در استان مورد کشت قرار می‌گیرد و به دلیل داشتن ارزش تغذیه ای بالا دامداری‌ها در استفاده از آن توجه ویژه ای دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ذرت علوفه ای دوره رشد کوتاهی دارد و بسته به ارقام کشت شده زمان کاشت و برداشت متفاوت است، تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت این محصول به صورت کاملا مکانیزه انجام می شود و در مرحله رشد نیز نیازمند مراقبت چندانی نیست.

متوسط میزان برداشت این محصول حدود 50 تا 60 تن در هکتار است که بسته به رقم کشت این میزان می تواند متغیر باشد.

دامداری ها در استفاده از این گیاه توجه ویژه ای دارند زیرا دارای مقادیر بالایی از انرژی و نشاسته است که در افزودن شیر گاو تاثیر بسزایی می گذارد.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی زنجان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از زنجان گفت: یک هزار و 400 هکتار از اراضی استان زیر کشت ذرت علوفه ای قرار دارد و پیش بینی میشود 80 هزار تن برداشت محصول صورت گیرد.

حسین عامری بیش ترین ارقام کشت شده را سینگل کراس 704 و ماکسیما عنوان کرد و گفت: ذرت علوفه ای بعد از برداشت در سیلو های مخصوص نگه داری می شود و بعد از غلتک زدن و افزودن مکمل های غذایی در پاییز و زمستان در دامداری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران گفت: سال گذشته قیمت هر کیلو کلزا دو برابر گندم، از کشاورزان خریداری شد.

نازخند صبحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان زنجان، اظهار کرد: استان زنجان ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه تولید انواع محصولات باغی و زراعی دارد. علاوه ‌بر آنکه زیتون از نظر تولید رتبه نخست را در کشور دارد، در زمینه انگور و فندق نیز رتبه سوم را دارد.

این مسئول، رتبه زنجان را در تولید سیب و زردآلو، ششم اعلام کرد و گفت: استان زنجان در تولید گردو نیز صاحب جایگاه مناسبی است، به طوری که در سال‌های گذشته رتبه هفتم را کسب کرده و در سال‌های اخیر به رتبه دوم کشوری نزدیک شده است.

وی افزود: بر اساس اظهارات خانه کشاورز، تابستان امسال در استان ۱۰۰۰ تن کلزا از مزارع استان برداشت شده است و امسال کشاورزان سطح زیر کشت محصول را به ۴۰۰۰ هکتار افزایش داده‌اند که پیش‌بینی می‌شود سال آینده ۸۰۰۰ تن محصول برداشت شود.

صبحی با اشاره به اینکه عملکرد کلزا در مزارع از گندم پایین‌تر است، تصریح کرد: به دلیل عملکرد کلزا نسبت به گندم، سال گذشته قیمت هر کیلو کلزا دو برابر گندم، از کشاورزان خریداری شد و دانه‌های روغنی کلزا به دلیل اینکه دارای اسیدهای چرب اشباع ‌نشده و فاقد کلسترول است از کیفیت تغذیه بالایی برخوردار است که در تولید روغن استفاده می‌شود.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران، یادآور شد: دانه‌های روغنی گلرنگ و کلزا در استان زنجان بیش از خدابنده و طارم کاشت و برداشت می‌شود و امسال بیشترین محصول کلزا در شهرستان خدابنده برداشت شده که توسط دولت، خریداری و به کارخانه‌های تولید روغن فروخته شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام کلزاکاران، زمان کاشت محصول کلزا در مناطق سردسیر استان در شهریور و در مناطق گرمسیر مانند شهرستان طارم در آبان‌ماه است و زمان برداشت این محصول در ماه‌های تیر و مرداد است.

انتهای پیام

به گزارش خبرگزاری  مهر و به نقل از جهاد کشاورزی زنجان، مجتبی اسکندری، گفت: هزار و۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان طارم در استان زنجان به زیر کشت سیر رفت.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود  هزار و ۱۰۰ بهره بردار طارمی اردیبهشت سال آینده از این مزارع ۵۶ هزار تن سیر برداشت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم تولید سیر را یکی از مهمترین محصولات کشاورزی طارم برشمرد و افزود:  ۳۰ درصد محصول سیر کشور در طارم تولید می شود و بیش از نیمی از تولیدات به کشورهای روسیه و عراق و استانهایی نظیر گیلان و مازندران ، تهران ، همدان ، کردستان و قزوین صادر می شود.

اسکندری  ارقام سیر کشت شده را سیر محلی طارم، سیر صورتی، سیر قرمز، سیر سفید و رقم آذر شهراعلام کرد و گفت: به طور متوسط درهرواحد از سطح ۴۰ تن سیربرداشت می شود و درسال زراعی گذشته هم ۷۲هزارتن سیر برداشت و روانه بازار مصرف شد. 

به گزارش موج رسا; روغن زیتون مزایایی بسیار زیادی دارد و از نظر علمی نیز این موضوع توسط دانشمندان فعال در این حوزه اثبات شده است و کارشناسان این حوزه زیتون را روغنی سرشار از انواع ویتامین‌ها, املاح معدنی, فسفر, گوگرد, کلسیم و پتاسیم می‌دانند.

در روایات نیز بر مصرف میوه زیتون و روغن آن تاکیدات زیادی شده و پیامبر اکرم(ص) درباره خواص زیتون می‌فرمایند: زیتون را بخور و آن را بر بدنت بمال زیرا هرکس آن را بخورد و بر بدنش بمالد شیطان چهل روز به وی نزدیک نمی‌شود.

اما این روزها فعالان این حوزه در مورد روغن زیتون چیز دیگری بیان می‌کنند که انعکاس آن خالی از لطف نیست چرا که مردم در برخی موارد نمی‌دانند روغنی که مصرف می‌کنند با نام روغن زیتون آیا واقعا روغن زیتون است یا  به گفته فعالان این حوزه روغن زیتون حاوی روغن پالم است.

وقتی که موضوع توزیع روغن زیتون پالمدار در بازار مطرح می شود نخستین سوالی که ذهن هر فردی را با مطرح شدن این موضوع درگیر می‌کند این است که آیا چه کسی یا کسانی می‌توانند این اقدام را بکنند و آیا پشت پرده دست‌هایی وجود دارد که واردات روغن پالم را سهل کرده و راه این تخلف را هموار می‌سازند.

جولان برخیها در بازار و استفاده از فرصت‌های پیش آمده از غفلت دستگاههای نظارتی برای رسیدن به منافع‌شان با مخلوط کردن روغن پالم با روغن زیتون و قالب کردن آن به مردم به نام روغن زیتون موضوعی است که فعالان واقعی حوزه زیتون را نگران کرده‌ است.

فعالان این حوزه معتقدند اگر جلوی جولان این فرصت طلبان گرفته نشود فعالان واقعی و تولیدکنندگان واقعی متضرر می‌شوند و اعتماد مردم نسبت به تولیدکنندگان واقعی نیز از بین می‌رود.

بهنام اوجاقلو مدیرباغبانی جهادکشاورزی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; در مورد صادرات محصولات زیتون اظهار کرد: میزان تولید استان زنجان جوابگوی نیاز داخلی نیست و زیتون تولید شده استان در داخل کشور مصرف می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه کنسرو زیتون‌های خارجی به استان وارد می‌شود و همچنین یک سری روغن‌های بی‌کیفیت و روغن‌های پالم که مناسبت مصرف نیستند توسط عده‌ای وارد می‌شود و با روغن زیتون تولیدی استان مخلوط می‌کنند و به نام روغن زنجان به فروش می‌رسانند.

مدیرباغبانی جهادکشاورزی استان زنجان عنوان کرد: از استان زنجان هیچ صادراتی از روغن زیتون و کنسرو آن به خارج از کشور انجام نمی‌شود.

وی بیان کرد: نیاز مصرف بازار برخی از استانهای همجوار نیز توسط استان زنجان تامین می‌شود و بخشی از محصولات تولیدی استان به صورت کنسروی و روغن به بازار تهران صادر می‌شود.

اوجاقلو با اشاره به فعالیت واحد‌های فرآوری زیتون در استان زنجان ابراز کرد: در حال حاضر 9 واحد روغن کشی در استان زنجان فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: در شهرستان طارم نیز تولید انواع کنسرو خانگی انجام می‌شود که تعداد واحدهای خانگی تولید کننده کنسرو زیتون نیز در طارم نزدیک به 160 واحد است.

مدیرباغبانی جهادکشاورزی استان زنجان خاطر نشان کرد: با توجه به میزان تولید زیتون در استان زنجان کارخانجات فرآوری زیتون با ظرفیت 100 درصدی فعالیت نمی‌کنند و نیاز به محصول بیشتری دارند.

وی عنوان کرد: ظرفیت واحدهای فرآوری زیتون علاوه بر اینکه جوابگوی استان است بلکه خیلی از این واحدها با ظرفیت تمام فعالیت نمی‌کنند و نیاز به محصولات بیشتری دارند تا با ظرفیت 100 درصدی فعالیت داشته باشند.

به گزارش موج رسا تولید زیتون در سال جاری 45 هزار تن بوده که نسبت به سال گذشته افزایش 80 درصدی داشته است.

//ع

 

انتهای پیام/

برچسب :

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از جهاد کشاورزی زنجان، مجتبی اسکندری گفت: امسال  در هزارو ۴۰۰ هکتار مزارع  طارم سیر کشت  می شود که پیش بینی می شود  اردیبهشت سال آینده از این مزارع ۵۶ هزار تن سیر برداشت شود.

وی  تولید سیر را یکی از مهمترین محصولات کشاورزی طارم برشمرد و افزود:  ۳۰ درصد محصول سیر کشور در طارم تولید می شود و بیش از نیمی از تولیدات به کشورهای روسیه و عراق و استانهایی نظیر گیلان و مازندران ، تهران ، همدان ، کردستان و قزوین صادر می شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان طارم ارقام سیر کشت شده را سیر محلی طارم، سیر صورتی، سیر قرمز، سیر سفید و رقم آذر شهر اعلام کرد و گفت: به طور متوسط درهر واحد از سطح ۴۰ تن سیر برداشت می شود.

اسکندری ابراز کرد: درسال زراعی گذشته هم ۷۲ هزارتن سیر برداشت و روانه بازار مصرف شد. 

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار مهر به مهمترین پروژه های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در سال جاری در استان زنجان اشاره کرد و گفت: احداث بزرگترین زنجیره تولید و فرآوری گوشت قرمز کشور از برنامه های مهم جهاد کشاورزی  استان است. 

وی اظهار کرد: احداث بزرگترین واحد آبزی پروری استان با ظرفیت ۹۰۰ تن در شهرستان ایجرود ، توسعه کشت گیاهان دارویی در ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ماه نشان ، تکمیل طرح توسعه باغات زیتون در اراضی شیبدار در مساحت هزار و ۲۹۰ هکتار در شهرستان از دیگر پروژه های جهاد کشاورزی استان است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان پتانسیل خوبی برای کشت گیاهان دارویی دارد، گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی صرفه اقتصادی دارد. 

تاراسی ابراز کرد: تکمیل و بهره برداری از نخستین کارخانه استخراج روغن و تولید فرآورده های جانبی از تفاله زیتون کشور در طارم هم از پروژه های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در سال جاری است. 

وی افزود: ۲۷.۵ درصد زیتون کشور و  ۵۰ درصد سیر کشور متعلق به استان زنجان است، بنابراین باید به اجرای پروژه های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در شهرستان طارم بسیار توجه شود. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: ایجاد بزرگ ترین باغ گردوی مدرن کشور در شهرستان خرمدره به مساحت ۲۰۰ هکتار از دیگر پروژه های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است. 

۱۲۸۰ بهره‌بردار طارمی در حال برداشت برنج از ۸۶۵ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان طارم هستند.

به گزارش ایسنا، طارم یکی از زیباترین شهرستان‌های استان زنجان است، برخورداری از آب و هوای خوب و جریان رودخانه قزل‌اوزن در آن، بسترهای لازم کشاورزی در این منطقه را فراهم کرده است.

هندوستان ایران یکی از قطب‌های اصلی کشاورزی استان و حتی کشور است، تا جایی که چشم بازار سیر از زیتون طارم است و طارم یکی از شهرستان‌های اصلی تولید زیتون باکیفیت در کشور محسوب می‌شود اما زیتون همه ماجرای طارم نیست، بلکه طارم در تولید محصولاتی از قبیل سیر، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و انار است، تا جایی که سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی را روانه بازار می‌کنند.

سهم شهرستان طارم در صدور محصولات کشاورزی استان بسیار قابل توجه بوده و حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد برآورد می‌شود اما این‌ها همه ماجرا نیست، تا جایی که ردپای طارمی‌ها را در تامین و تولید برنج نیز در کشور می‌توان دید برنجی که دارای بهترین کیفیت است و مشتریان پرو پاقرصی دارد.

مجاورت طارم با استان‌های گیلان و مازندران سبب شده این شهرستان از ظرفیت خوبی در حوزه تولید برنج برخوردار باشد، البته روستایی نیز به نام طارم‌سر، در بخش کوچصفهان رشت وجود دارد که در هر دوی آن‌ها کاشت برنج رواج دارد. برنج‌های به عمل آمده از این مکان‌ها را برنج طارم گویند، حالا هر کدام با توجه به مکان کاشت و برداشتش اسم‌های مختلفی به خود گرفته است. مثلا انواع برنج طارم عبارتند از طارم عطری، طارم صدری، سنگ طارم و طارم هاشمی. البته در آستانه اشرفیه نیز برنجی به نام طارم دم سیاه کشت می‌شود که همه این اقلام برنج بسیار خوش‌پخت و خوش‌طعم هستند.

یکی از روستاهای شهرستان طارم، روستای درام است که محل کشت بهترین نوع برنج طارم است و این امر به دلیل آب و هوای بسیار مناسب آنجا است. رودهایی که از رشته کوه‌های تالش و زنجان آمده و همه مزارع آنجا را آبیاری می‌کند و آبی بسیار سرد دارد که این سردی آب نیز بر طعم و مزه برنج تاثیر فراوانی داده و از همه مهم‌تر رود قزل‌اوزن از جوار مزرعه‌های روستای درام گذشته است و کل مزارع از آب گوارا و زلال این رود استفاده می‌کند، بنابراین برنجی کاملا ناب از این مناطق حاصل می‌شود.

این روزها ۸۶۵ هکتار از شالیزارهای طارم رنگ کار و تلاش به خود گرفته و ۱۲۸۰ بهره‌بردار در طارم در حال برداشت برنج از شالیزارهای خود هستند که طبق پیش‌بینی‌ها نزدیک به ۳۱۲ میلیارد ریال درآمد عاید بهره‌برداران طارمی خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود ۷۳۰ تن برنج سفید از این زمین‌ها برداشت و در بازار عرضه شود.

۴۰ درصد این محصول بیشتر در ناحیه پایین‌دست قزل‌اوزن که به صورت مستقیم کشت شده است، اواخر مرداد برداشت می‌شود و ۶۰ درصد باقی‌مانده در بالادست رودخانه قزل‌اوزن که به روش نشایی کشت شده است، از اوایل مهر برداشت می‌شود. خلاصه در جای‌جای ایران که بنگری، محصولاتی ناب و سالم خواهی یافت که در هیچ جای دنیا لنگه ندارد و خیلی از کشورها به دنبال این ثروت‌های پربرکت ما هستند اما متاسفانه بر سفره بعضی از مردم به‌جای برنج‌های مرغوب داخلی، برنج‌های خارجی دیده می‌شود و اصلا معلوم نیست چه چیز این برنج‌ها بر برنج ایرانی ارجعیت داشته است.

کیفیت برنج ایرانی همواره برای تولیدکننده‌های آن از دغدغه‌های اساسی بوده که به واسطه همین کیفیت مناسب، سهم بازار خود را در میان مردم ایران داشته است.

انتهای پیام

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران گفت: پیش‌بینی‌می‌شود ۱۸۹۰ میلیارد ریال از راه برداشت زیتون کنسروی، درآمد ناخالص نصیب بهره‌برداران این محصول شود.

نازخند صبحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برداشت زیتون در استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر برداشت زیتون از سطح ۲۰ هزار هکتار از باغات زیتون آغاز شده و بی‌شک از این سطح زیر کشت بیش از ۴۵ هزار تن محصول برداشت شده و روانه بازار ایران و سایر کشورها می‌شود. تعداد بهره‌بردارانی که مشغول کشت و کار محصول زیتون در شهرستان طارم هستند، تقریبا بیش از ۸۷۰۰ بهره‌بردار با ۴۵۰ هزار نفر است.

این مسئول با اشاره به اینکه طارم یکی از بزرگ‌ترین بانک‌ژن‌های خاورمیانه است، ادامه داد: عملکرد این محصول در باغ‌های شهرستان طارم در سال‌جاری نسبت به سال‌های قبل، افزایش چشم‌گیری دارد و امسال برای محصول زیتون، سال‌آور است و به گفته اعضای خانه کشاورز، زیتون‌کار از این میزان سطح زیرکشت ۱۵۰ هزار و ۶ هکتار بارور و ۵۱۸۰ هکتار غیربارور است.

وی افزود: سالانه ۷۰ درصد محصول به صورت کنسروی و سبز برداشت می‌شود و از آنجایی که در سال زراعی جاری پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول کنسروی زیتون برداشت خواهد شد که با این حساب ۱۸۹۰ میلیارد ریال از راه برداشت زیتون کنسروی، درآمد ناخالص نصیب بهره‌برداران این محصول خواهد شد.

صبحی، زیتون را محصولی با بالاترین سطح زیرکشت در بین محصولات باغی و زراعی دانست و تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد سطح زیرکشت، ۴۰ درصد تولید و رتبه اول تولید این محصول در سطح کشور مربوط به زیتون است و با توجه به عدم استفاده از سموم شیمیایی در زمان تشکیل میوه تا زمان برداشت و نیز استفاده اصولی و به موقع از کودهای شیمیایی دامی، کمپوست محصولات تولیدی از نظر باقی‌مانده سموم و کودهای شیمیایی در حد مجاز و استاندارد است و به همین دلیل طرف‌داران زیادی در بازارهای خارجی پیدا کرده است.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران، یادآور شد: در سال‌های اخیر با توسعه صنایع تبدیلی و ایجاد بازارهای مختلف فروش زیتون، این محصول به یک عامل مهم در توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار در شهرستان طارم و استان زنجان تبدیل شده است. همچنین به دلیل برخورداری شهرستان طارم از شریان حیاتی رودخانه قزل‌اوزن و خاک حاصل‌خیز، این شهرستان به بزرگ‌ترین قطب کشاورزی استان و منطقه تبدیل شده است و کیفیت محصولات باغی و زراعی آن به‌ویژه محصول زیتون، شهرت جهانی یافته است.

وی اظهار کرد: شهرستان طارم برای چندمین بار رکورد جهانی برداشت زیتون را به خود اختصاص داده و بالاتر از کشورهایی همچون اسپانیا، ایتالیا، مراکش و ترکیه قرار دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایستگاه تحقیقات زیتون طارم با در نظر گرفتن ژئوتیپ‌ها و ارقام موجود خود بین ایستگاه‌های زیتون کشور مقام نخست را دارد.

انتهای پیام

آمار‌های ارائه شده، بیانگر این است که میزان واردات گوشت قرمز در سال جاری ۲۵ درصد بیش از نیاز کشور بوده است. همچنین طبق آمار، کشور با انباشت ۳۶۰ هزار رأسی دام جهت کشتار در تابستان سال جاری رو به رو بوده است. این آمار‌ها بیانگر این گزاره هستند که باید قیمت گوشت قرمز در سال جاری با کاهش چشمگیری رو به رو می‌شد، اما گزارش‌های آماری این موضوع را تأیید نمی‌کنند.

به گزارش «عصر زنجان» : به نقل از تابناک اقتصادی؛ بنا بر آخرین آمار مرکز آمار ایران، قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند در مهرماه سال جاری با رشدی ۶۸.۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۹۸ هزار و ۳۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین قیمت هر کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله با رشدی ۵۱.۱ درصدی در مقایسه با مهر ماه سال گذشته به ۸۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. این افزایش قیمت گوشت قرمز در یک سال اخیر در حالی است که دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت این کالای خوراکی، واردات گوشت قرمز و همچنین واردات دام زنده از کشور‌های مختلف را از زمستان سال گذشته در دستورکار قرار داده بود.
 
منصور پوریان، رئیس شورای تأمین دام کشور طی مصاحبه‌ای در پانزدهم مهر ماه سال جاری، با بیان اینکه واردات گوشت قرمز دام سنگین ۲۵ درصد بیش از نیاز کشور بوده است، گفت: میزان نیاز کشور به واردات دام سنگین، تنها ۱۰ درصد است، اما آمار‌ها نشان می‌دهند واردات ۲۵ درصد بیش از میزان نیاز کشور انجام شده است.  با توجه به اینکه میزان واردات گوشت قرمز بیش از نیاز کشور بوده حالا پرسش این است که چرا قیمت گوشت قرمز کاهش چشمگیری نیافته است؟  دلیل عمده این عدم کاهش چشمگیر قیمت گوشت قرمز به کاهش تولید گوشت قرمز بازمی‌گردد. به تازگی آمار تولید گوشت قرمز در تابستان سال جاری توسط مرکز آمار ایران منتشر شد. بر اساس نتایج این گزارش، وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فصل تابستان ١٣٩٨ جمعاً ٧٧ هزار تن بوده است. مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در تابستان ۱۳۹٨ با عملکرد فصل مشابه سال ۱۳۹٧ نشان دهنده کاهش ٢٢ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. کاهش مقدار تولید گوشت نسبت به فصل مشابه سال قبل برای گوسفند و بره ٢١ درصد، برای بز و بزغاله ٢٦ درصد و برای گاو و گوساله ٢٣ درصد بوده است.  
چه کسانی با افزایش تولید گوشت قرمز مخالف هستند؟
این کاهش تولید گوشت قرمز در تابستان سال جاری در حالی است که سیداحمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران، در مصاحبه‌ای در دوم مرداد ماه سال جاری از انباشت ۳۶۰ هزار رأس دام در کشور خبر داد و گفت: حدود ۶۰ هزار رأس دام سنگین و ۳۰۰ هزار رأس دام سبک در کشور وجود دارد که آماده عرضه به بازار هستند؛ اما مشتری ندارند.
 
وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان در حال زیان هستند، از واردات بی رویه گوشت و دام زنده توسط دولت انتقاد کرد و افزود: دولت نه واردات را متوقف می‌کند؛ نه اجازه می‌دهد ما محصول خود را صادر کنیم. این فعال بخش خصوصی ادامه داد: زمانی که وضعیت تولید داخل مناسب است، چرا باید دولت این همه اقدام به واردات کند؟ اگر هم می‌خواهند نیاز کشور را از این طریق تأمین کنند، اجازه بدهند تولیدکنندگان محصول خود را صادر کرده تا دچار زیان نشوند.  وی طی مصاحبه دیگری در اوایل شهریور ماه سال جاری از آمادگی دامداران برای عرضه مستقیم گوشت به بازار خبر داد و اظهار داشت: در این طرح گوشت گوساله بدون استخوان کیلویی ٧٥ هزارتومان و با استخوان کیلویی ٦٥ هزارتومان به مصرف کننده عرضه خواهد شد.  حالا با توجه به اینکه در تابستان سال جاری میزان انباشت دام ۳۶۰ هزار رأس بوده است و دامداران نیز حاضر به عرضه این دام به بازار جهت کشتار بوده اند و وعده داده اند که با این اتفاق می‌توانند قیمت گوشت گاو و گوساله را تا ۶۵ هزار تومان کاهش دهند، پرسش این است که چرا این اتفاق رخ نداده و آمار‌ها نشان دهنده افزایش میزان تولید گوشت قرمز و کاهش چشمگیر قیمت آن نیستند؟  همان گونه که در بالا گفته شد، میزان واردات گوشت قرمز دام سنگین در سال جاری ۲۵ درصد بیش از نیاز کشور بوده و کشور با واردات مازاد گوشت قرمز رو به رو بوده است. حالا اگر به دامداران اجازه عرضه دام‌ها برای کشتار داده می‌شد قطعاً تولید گوشت قرمز افزایش و قیمت آن کاهش می‌یافت و در این بین، وارداتچی‌ها با ضرر و زیان هنگفتی رو به رو می‌شدند، به همین علت این افراد با لابی گری‌هایی که داشته اند، نگذاشته اند تولید گوشت قرمز در تابستان سال جاری افزایش یابد و به آمار‌های تولید گوشت قرمز در تابستان سال گذشته نزدیکتر شود.
 
طی مصاحبه‌ای که سیداحمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران در گذشته با خبرنگار تابناک اقتصادی داشت به همین نکته اشاره کرد و گفت: واسطه‌ها که واردکنندگان نیز جزو آن‌ها هستند، نمی‌گذارند قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش پیدا کند. دلیل مقاومت با کاهش قیمت گوشت قرمز نیز این است که اگر قیمت گوشت گرم کاهش یابد، دیگر کسی گوشت یخ زده نخواهد خرید و این واسطه‌ها و واردکنندگان به خاک سیاه خواهند نشست!
 
همچنین سعید سلطانی، مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران طی مصاحبه‌ای با بیان این که با مشکل انباشت دام سنگین در کشور روبرو هستیم، گفت: عده‌ای مصمم هستند قیمت‌های بازار را حفظ کنند و اجازه کاهش نرخ نمی‌دهند، چون به دنبال سود بیشتر هستند. وی طی مصاحبه دیگری نیز اعلام کرده بود: سودجویی واسطه‌ها و دلالان نمی‌گذارد قیمت گوشت در بازار کاهش یابد.

بازار محصولات کشاورزی در سال جاری نوسانات قیمتی و افت بسیاری را تجربه کرد و در نهایت نوبت کاهش قیمت به سیب درختی هم رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، اوایل اردیبهشت ماه بود که زمزمه افت قیمت سیر طارم به گوش رسید تا این که کشاورزان این منطقه محصول تولیدی را با قیمت 700 تا 800 تومان در کیلوگرم روانه بازار کردند قیمتی که حتی نمی توانست ذره‌ای از هزینه کاشت تا برداشت این محصول را تامین کند.

سازمان تعاون روستایی و جهاد کشاورزی زنجان برای این که بتوانند از ضرر و زیان بیش از حد کشاورزان طارمی جلوگیری کنند قول خرید سیر حمایتی را دادند اما 18 خرداد ماه بود که وقف‌چی نماینده مردم زنجان و طارم با انتقاد از عملکرد این دو ارگان گفت هنوز یک کیلوگرم سیر تا حال حاضر از کشاورزان خریداری نشده است یعنی عملا می‌توان گفت با این که عمده محصول سیر به قیمت ناچیز از مزارع برداشت و به بازار رسید، خرید حمایتی نتوانست حمایت چندانی از سیر کاران بکند.

نوبت به برداشت محصول استراتژیک گندم رسید اما و اگرهای فراوانی در قیمت گذاری این محصول وجود داشت همین امر موجب شد تا برخی از کشاورزان به دلیل قیمت ناچیز از تحویل گندم تولیدی به سیلوها خودداری کنند حتی در برخی از مناطق کشاورزان ترجیح دادند در عوض تامین جو و استفاده به عنوان خوراک دام از گندم تولیدی که قیمت ناچیزی در خرید داشت به عنوان خوراک دام استفاده کنند.

هم‌زمان با فصل پاییز ۱۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی طارم به کشت محصول سیر اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا، تنوع بالای آب و هوایی هندوستان ایران سبب شده است که این شهرستان از ظرفیت بالایی در کشت انواع محصولات برخوردار باشد، تا جایی که کشاورزان طارمی سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات را روانه بازار می‌کنند که در این بین سهم زیتون و سیر از همه محصولات بیشتر است.

متاسفانه طی سال‌های اخیر از ظرفیت‌های حوزه کشاورزی طارم آن‌طور که باید استفاده نشده است، تا جایی که بسیاری از محصولات این شهرستان برای هم‌وطنان یا ناشناخته است یا به نام دیگر شهرها روانه بازار می‌شود که از دلایل عمده‌ای که باعث ناشناخته ماندن محصولات طارم شده است، می‌توان به نبود برند، کمبود صنایع تبدیلی و نیز نبود بازارچه‌های محلی به‌ویژه در مسیرهای اصلی و توریستی این شهرستان اشاره کرد.

شاید طارم زنجان را در سطح کشور و دنیا به نام زیتون این منطقه می‌شناسند اما به جرات می‌توان گفت سیر، دیگر محصول پربار این منطقه نیز می‌تواند با برنامه‌ریزی مدون و اصولی صادرات جای خود را در بازارهای جهانی تثبیت کند. این روزها کار کشت سیر در ۱۴۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان طارم آغاز شده است که پیش‌بینی می‌شود ۵۶ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار شود. هر چند کشاورزان طارمی سال گذشته دل خوشی از بازار سیر نداشتند اما امسال به امید جبران ضرر دوباره پا در عرصه تولید گذشته‌اند.

کشت سیر طارم در فصل پاییز صورت می‌گیرد و برداشت این محصول از اوایل اردیبهشت‌ماه شروع و تا اواخر خردادماه ادامه دارد. سیر مورد کشت در شهرستان طارم شامل سیر محلی طارم، سیر صورتی، سیر قرمز، سیر سفید و رقم آذر است که علاوه بر مصرف خوراکی به‌صورت تازه، سیر ترشی یا چاشنی در صنایع غذایی جهت تولید فرآورده‌های غذایی نقش مهمی دارد.

همچنین استفاده فراوانی به‌عنوان یک گیاه دارویی موثر در بیماری‌هایی چون فشارخون و بیماری‌های قلبی، کاهش کلسترول خون، خواص ضدانگلی و ضدمیکروبی و درمان دستگاه گوارش دارد. بازار محصول سیر طارم علاوه بر بازارهای داخلی به برخی کشورهای عربی، آسیایی و روسیه نیز به علت کیفیت بالای این محصول صادر می‌شود که با مکانیزه کردن تولید و فرآوری این محصول، ایجاد صنایع تبدیلی، مشاوره‌های فنی در کشت مکانیزه و نیز با تسهیل امر صادرات و تعیین بازارهای هدف در عرصه صادرات نیز موفق عمل کرد.

در حال حاضر ۱۱۰۰ بهره‌برار در طارم به کشت و کار و برداشت این محصول پرخاصیت و پرطرف‌دار اشتغال دارند.

انتهای پیام

 

صفحه1 از2

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
6181
11377
5975135

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : سه شنبه 21 آبان 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی 4 ساعت و-1 دقیقه قبل می باشد