آرشیو اخبار سازمان

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی گفت: ایرانی‌ها بیش از میانگین‌های جهانی پروتئین مصرف می‌کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر مرتضی رضایی در مراسم افتتاح یک واحد تولید دامی در آرادان با اشاره به استانداردهای جهانی مصرف پروتئین اظهار کرد: بر اساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی هر فرد باید به ازای هر کیلو وزن، یک گرم پروتئین مصرف کند.

وی با بیان اینکه یک سوم این پروتئین باید پروتئین حیوانی باشد افزود: پروتئین حیوانی به دلیل بالانس اسیدهای آمینه، پروتئین ارزشمندی محسوب می‌شود بر این اساس باید هر فرد به طور متوسط ۲۷ گرم پروتئین حیوانی مصرف کند.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه میانگین مصرف پروتئین در ایران بیش از ۳۴ گرم است تصریح کرد: میانگین مصرف پروتئین در ایران بیش از متوسط‌های جهانی است و این اتفاق خوبی است.

وی سهم پروتئین حیوانی از سرانه پروتئین ایرانیان را ۲۸ گرم است گفت: سهم پروتئین آبزیان نیز چیزی بین ۴ تا ۵ گرم است و در مجموع سرانه مصرف پروتئین ایرانی‌ها ۳۴.۵ گرم است.

رضایی از شیر به عنوان یک ماده غذایی فراسودمند نام برد و اظهار کرد: سرانه مصرف شیر باید افزایش یابد چرا که شیر علاوه بر پروتئین مواد دیگری از جمله کلسیم و برخی مواد و ویتامین‌های مورد نیاز بدن را نیز تأمین می‌کند. اگرچه البته مهم میزان مصرف "گرم پروتئین"است که از نظر این شاخص مصرف آن در ایران از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی از روند رو به افزایش تولیدات دامی خبر داد و گفت: خوشبختانه در سالیان اخیر میزان تولیدات دامی در کشور ما همواره روندی رو به رشد داشته است.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با ابراز خرسندی از این رشد تصریح کرد: میزان تولیدات دامی در ایران بیش از هفت درصد رشد دارد و این در حالی است که رشد جمعیت در ایران ۱.۲ درصد است که این مهم نشان از شدت افزایش تولیدات دامی در کشورمان دارد.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه ایران از کشورهای سرآمد در مرغ و تخم‌مرغ است گفت: صنعت دامپروری در ایران چیزی از دامپروری در کشورهای توسعه‌یافته کمتر ندارد تنها باید کمک کنیم تا فرآیندهای داخلی در آن اتفاق بیفتد.

رضایی بر ضرورت شکل‌گیری زنجیره‌های تولید تاکید و خاطرنشان کرد: اگر تعاونی‌ها پای کار بیایند زنجیره‌های تولید در کشورمان شکل می‌گیرد.

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به کاهش قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر افزود: وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر تخم‌مرغ مازاد بر نیاز را جمع‌آوری و خریداری می‌کند.

انتهای پیام

شهردار ابهر گفت: خشک کردن باغ‌های سنتی ابهر توسط مالکان و تغییر کاربری‌ها، این باغ‌ها را در معرض خطر قرار داده است. 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا ذوالقدری‌ها در جلسه بررسی سند چشم‌انداز ابهر با بیان اینکه از ثمرات تدوین سند چشم‌انداز ابهر می‌توان به مشارکت همه مجموعه‌های شهرداری در تدوین این سند اشاره کرد، افزود: توسعه هر مجموعه باید از داخل آن مجموعه آغاز شود تا بتوان اثرات آن را در جامعه مشاهده کرد. 

 وی با تاکید بر اینکه از درون هر مجموعه نظرات مثبت و ارزنده‌ای می‌تواند ارائه شود، تصریح کرد: کارکنان هر مجموعه‌ای به علت آشنایی با کم و کاستی‌ها می‌توانند نظریات عملیاتی‌تری در اجرای پروژه‌ها ارائه دهند. 

 ذوالقدری‌ها با بیان اینکه علاوه بر تمیزی و نظافت شهر که یکی از ابتدایی‌ترین وظایف شهرداری‌ها است انجام کارهای عمرانی و فرهنگی و اجتماعی نیز از دیگر وظایف شهرداری‌ها است، تصریح کرد: بحث عمرانی از بحث‌های مهم در سال‌های اخیر در مدیریت شهرداری است، زیرا توان شهرداری‌ها از طریق انجام کارهای عمرانی ارزیابی می‌شود. 

 وی با اشاره به مشکلات موجود در طرح تفصیلی و طرح جامع شهر، اظهار کرد: این طرح‌ها به نوعی تهیه شده است که نتوانسته کارآیی لازم را در توسعه شهری ایفا کند. 

 این مسئول با اشاره به اینکه طرح جامع ابهر در سال ۷۹ پیشنهاد و در سال ۸۶ ابلاغ شده است، ادامه داد: در فاصله زمانی هفت ساله بین تهیه و ابلاغ طرح، ابهر به صورت بلاتکلیف روش کرده است که این رویه سبب بروز مشکلاتی در شهر شده است. 

 شهردار ابهر با اشاره به مغایرت‌های موجود در طرح تفصیلی شهر، بیان کرد: از آنجایی که در توسعه و عمران شهر طرح تفصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است، پیگیر حل ایرادات این طرح هستیم. 

 این مسئول با تاکید بر اینکه طرح جامع حریم نیز باید تهیه شود، خاطر نشان کرد: تهیه این طرح در توسعه آتی شهر بسیار مهم است، زیرا اگر حریم به هم بخورد در رشد و توسعه شهر تاثیرگذار خواهد بود. 

 وی با اشاره به جابه‌جایی آرامستان ابهر، گفت: جابه‌جایی آرامستان‌ها تبعات اجتماعی دارد، زیرا مردم این جابه‌جایی را قبول نمی‌کنند که ابهر نیز از این قائده مستثنی نیست و شاهدیم علی‌رغم اینکه مکان جدید برای جابه‌جایی آرامستان تعیین شده و کارهای آن در حال آن انجام است، هنوز عده‌ای از مردم شهر جابه‌جایی این آرامستان را قبول ندارد. 

 ذوالقدری‌ها با بیان اینکه بیان مشکلات و موشکافی آن در درون مجموعه شهرداری نسبت به سنوات قبل با جدیت بیشتری دنبال می‌شود، تاکید کرد: علاوه بر حساس کردن کارکنان شهرداری به مسائل شهری در این دوره تلاش شده است که با اجرای اقدامات فرهنگی، فاصله بین شهرداری و مردم از میان برداشته شود. 

 این‌ مسئول با بیان اینکه طرح گردشگری ابهررود باید با جدیت دنبال شود، ادامه داد: باید از ظرفیت ابهررود باید برای توسعه گردشگری در داخل شهر و خارج شهر استفاده شود، زیرا ظرفیتی بی‌نظیر برای توسعه گردشگری ابهر است. 

 وی با اشاره به نارضایتی مردم از مشاغل مزاحم، تصریح کرد: کارگاه‌های مشاعل مزاحم چند سالی است که مردم ابهر را رنج می‌دهد، لذا انتقال این کارگاه‌ها به خارج از شهر یکی از موضوعاتی است که باید با جدیت دنبال شود. 

 ذوالقدری‌ها با تاکید بر این موضوع که با توجه به افزایش جمعیت توسعه حمل و نقل عمومی باید با جدیت بیشتری دنبال شود، گفت: با توجه به گسترش شهر و افزایش مسیرهای داخل شهر مردم استقبال خوبی از حمل و نقل عمومی دارند.

 این مسئول با اشاره به اینکه حفظ باغات سنتی ابهر باید در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان کرد: ابهر باغات قدیمی خوبی دارد ولی متاسفانه برخی از کشاورزان نسبت به خشک کردن زمین‌ها و فروش آن برای ساخت واحدهای مسکونی اقدام می‌کنند.

فارس زنجان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از شناسایی 18 هزار هکتار اراضی کشاورزی زنجان برای اجرای آبیاری های نوین خبر داد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
4467
7048
5520297

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : پنجشنبه 28 شهريور 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی چهارشنبه 27 شهریور 1398 12:13:30 ب ظ می باشد