هیچ کمبودی در تامین نهاده‌های دامی کشور وجود ندارد/تامین و عرضه مواد پروتئینی در ایام پایانی سال

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: هیچ کمبودی در تامین نهاده‌های دامی کشور وجود ندارد و آرامش همچنان در بازار حاکم است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، دکتر معروفان در دومین گردهمایی مدیران ستادی و استانی شرکت در سال ۹۸ با محوریت تهیه و تامین مواد پروتئینی و نهاده‌های دامی، افزود: با توجه به ورود کشتی‌های حامل کنجاله سویا و ذرت و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شد قطعا هیچ کمبودی در تامین نهاده‌های دامی در کشور نخواهیم داشت.

وی با تشریح شرایط موجود کشور، سیاست‌های جدید شرکت پشتیبانی امور دام برای تامین نهاده‌ها و اقلام مورد نیاز مردم را اعلام و خواستار همکاری هرچه بیشتر مدیران استان‌ها برای ذخیره‌سازی و نگهداری اقلام مورد نیاز مردم شد.

این مقام مسوول اظهار داشت: بررسی میزان ذخیره‌سازی مواد پروتئینی، هماهنگی‌های بیشتر برای انتقال نهاده‌های دامی از بنادر به مراکز استان‌ها، تهیه فضای مناسب برای ذخیره‌سازی نهاده‌ها، رعایت استانداردهای لازم برای نگهداری باکیفیت محصولات، حمایت از مرغداران و خرید منصفانه محصولات و رصد لحظه‌ای بازار مرغ و گوشت به منظور حفظ آرامش بازار از مهمترین نکاتی است که شرکت باید با تمام توان وظایف محوله مربوط به آن را انجام دهد.

در ادامه این نشست معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تشکر از زحمات مدیران استان‌ها، از اعلام نمره قبولی به شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد و افزود: با وجود تحریم‌های بی‌سابقه غرب و با وجود رشد ۱۱ درصدی مصرف گوشت و تخم‌مرغ در کشور شاهد کاهش قیمت و افزایش تولید این محصولات بوده‌ایم.

دکتر مرتضی رضایی افزود: با توجه به نزدیکی ماه‌های پایانی سال و ایام نوروز و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان در تأمین و عرضه مواد پروتئینی (گوشت و مرغ) و نهاده‌های دامی کمبودی در کشور نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید تخم مرغ به یک میلیون تن رسیده است و میزان تولید مرغ نیز مرز دو میلیون تن را پشت سر گذاشته است که یک رکورد خوب برای صنعت دام و طیور است.

رئیس هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام کشور در پایان به انسجام و همدلی میان همه همکاران با مدیریت آقای دکتر معروفان در راس شرکت اشاره و اظهار امیدواری کرد امور محوله در سال ۹۸ نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

در ادامه این نشست مدیران استانی با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها مهمترین مشکلات خود را بیان و پاسخ‌های لازم را از مدیرعامل و معاونین و مدیران ستادی دریافت کردند.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه دکتر معروفان از زحمات آقایان میرلوحی و خدابخش قدردانی و اعضای جدید هیات مدیره آقایان دکتر طمراسی و دکتر حزبئی را به حاضران معرفی کرد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5792
11241
6734870

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : چهارشنبه 2 بهمن 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی 1 ساعت و-1 دقیقه قبل می باشد