آرشیو اخبار سازمان

بیانیه مشترک سازمان استاندارد، گمرک و وزارت جهاد کشاورزی درباره ذرت‌های آلوده

در پی طرح برخی ادعاهای غیرواقعی و متناقض درباره ورود ذرت‌های دامی آلوده به کشور، سازمان ملی استاندارد ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران و وزارت جهاد کشاورزی در بیانیه ای مشترک ضمن تکذیب این ادعاهای بی اساس، بر سلامت محصولات غذایی مردم تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، متن این بیانیه به شرح زیر است:

پیرو انتشار اخبار متناقض درباره ورود ذرت‌های آلوده به کشور به هموطنان گرامی اطمینان می‌دهیم، طبق مقررات، کیفیت و سلامت محموله‌های ذرت دامی وارداتی به کشور هم در مبدا و هم در گمرک و قبل از ورود به کشور توسط سه مرجع نظارتی شامل سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی پایش و تایید می‌شود. براین اساس سلامت ۳۵۰ هزار تن ذرت‌های دامی وارد شده به کشور طی آزمایش‌های متعدد محرز و تایید شده است و شهروندان از بابت سالم بودن این محموله‌ها که کاملا مصرف خوراک دامی دارند هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تاکید می‌شود به آن مقدار محموله از ذرت‌هایی که آلودگی آن در آزمایش‌های متعدد به اثبات رسیده است مجوز ورود به کشور داده نشده که در این باره رئیس جمهور محترم نیز به دستگاههای ذیربط تاکید داشتند. بدیهی است برای ارکان مختلف دولت، همواره سلامت و امنیت غذایی جامعه در اولویت قرار دارد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5645
11377
5974599

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : سه شنبه 21 آبان 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و14 دقیقه قبل می باشد