آرشیو اخبار سازمان

فراخوان ۵۰ هزار نیروی بسیجی وزارت جهاد کشاورزی برای حضور در مناطق سیل زده

بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی بسیجی وزارت جهاد کشاورزی برای حضور در مناطق سیل زده فراخوانده شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از تارنمای دفتر نمایندگی ولی فقیه، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی در جلسه بررسی وضعیت احیاء و پایداری تولید محصولات کشاورزی به منظور رفع هر چه سریع تر مشکلات بوجود آمده برای کشاورزان و تولید کنندگان بخش و تداوم خدمت رسانی به سیل زدگان گفت: بسیج هر جا ببیند کاری روی زمین مانده با نیروی تخصصی وارد صحنه می شود.

پیمان فلسفی در این جلسه که با حضور معاون امور باغبانی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی و جمعی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی، فرماندهان ستادی بسیج وزارتخانه، بسیج مهندسین و روسای موسسات تحقیقاتی و پژوهشکده ذیربط برگزار شد، به تحریم سپاه پاسداران توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: سپاه یک نهاد مردم دار است که هر جا احساس کرده مردم و نظام احتیاج به کمک دارد وارد صحنه شده است و این کار خصمانه و از روی دشمنی است که این کار را محکوم می کنیم.

وی در ادامه به ابعاد بسیج از منظر عمومی که همان پشتیبانی و بسیج نیروی انسانی است و از بعد تخصصی برای جبران خسارت و کمک به سیل زدگان با رویکرد بسیجی متخصص مستقر در پایگاه ها ی مقاومت بسیج موسسات و معاونت ها ی سراسر کشور هستند، اشاره کرد.

فلسفی با اشاره به اینکه سیل اخیر حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان و تولید کنندگان در استان های درگیر کشور خسارت وارد کرده است اظهار داشت: بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی بسیجی وزارت جهاد کشاورزی برای حضور در مناطق سیل زده فراخوانده شده اند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: تمام موکب های اربعین و ۴۰ ستاد بازسازی عتبات عالیه در وزارت جهاد کشاورزی در مقابله با آثار و عوارض سیل در مناطق سیل زده مشغول خدمت رسانی هستند.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی تصریع کرد: برای کاهش جبران خسارات در مناطق سیل زده و احیای وضعیت موجود در حوزه بخش کشاورزی بعنوان راهکار گفت، معاونت های اجرایی، موسسات تحقیقاتی و پژوهشکده های مرتبط در سراسر کشور جهت مدیریت این بحران از نیروهای بسیجی وزارتخانه با تدبیر علمی و سنجیده شده بکار گرفته شوند .

در ادامه محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی با بیان اینکه در سطح وزارتخانه اقدامات مناسب برای خدمت رسانی به مناطق سیل زدگان صورت پذیرفت، به راهکار های مربوط به پایداری کشاورزی و حفظ وضع موجود تولید توسط نیروهای بسیجی و مجموعه فنی و تخصصی دستگاه های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی پرداخت.

همچنین در این جلسه سید محمد موسوی مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی آمارهایی از براورد خسارت ها در ۱۹ استان که در چهار استان خوزستان، لرستان،مازندران و گلستان بیشترین خسارت های وارد شده است را ارائه کرد.

وی با اشاره به اقدامات اضطراری و کوتاه مدت یکماهه و بلند مدت، از بکار گیری نیرو های متخصص با رویکرد بسیجی در سراسر کشور جهت انتقال دام به مناطق امن ، تامین علوفه ، تامین سرپناه دام به مناطق امن ،دفن بهداشتی دام و طیور ، مبارزه با قارچ و آفات و تخمین و ارزیابی میدانی خسارات خبر داد و گفت : جمع آوری کمک های مردمی قابل اطمینان ترین بخش ماخذ نیروهای بسیجی است.

در ادامه با ارایه پیشنهاد های تخصصی مهمان های حاضر در جلسه و اعلام آمادگی حضور موسسات تحقیقاتی و پژوهشکده بخش کشاورزی در مناطق سیل زده، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی افزود: اقدامات بلند مدت و کوتاه مدت با فرماندهی هدفمند تخصصی توسط نیروهای بسیجی مستقر در پایگاه های مقاومت بسیج در معاونتها و موسسات ذیربط با رویکرد بسیجی برای جبران خسارات و برنامه پذیر کردن بازسازی و احیای اراضی، زراعی، باغی، دامی، شیلات و واحد های تولیدی خسارت دیده و اقدامات پیشگیرانه با حداقل هزینه و سریع ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت عملیاتی شوند و همچنین مکاتبه با نیروهای بسیجی در سراسر دستگاه های وزارت جهاد کشاورزی و موسسات ،تشکل ها و نهاد مردمی مرتبط با بخش کشاورزی جهت عملیاتی نمودن جبران خسارت ها به همراه نیرو های متخصص بخش بتوان حجم زیادی از مشکلات را برطرف کرد.     

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5448
5436
5231015

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : دوشنبه 31 تير 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 30 تیر 1398 4:24:36 ب ظ می باشد