سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

آرشیو اخبار سازمان

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود عملیا ت بهره برداری از شبکه پایاب سد گلابر بعد از عقد قرارداد تحویل آب از شرکت آب منطقه ای توسط شرکت پژوهشگران صنعت (نماینده تشکل کشاورزان) در سال آبی 98-97 در فاز اول به مساحت 800 هکتار  آغاز گردید. پیش بینی می گردد در سال جاری 800 هکتار از اراضی شبکه گلابر در روستاهای جوقین، ینگی کند میرزا الماسی و خانقاه از توابع بخش مرکزی شهرستان ایجرود زیر کشت محصولات علوفه ای و دانه های روغنی بر پایه توسعه کشت محصول پاک، انتقال دانش فنی کشت اراضی آبی، تشکیل و توانمند سازی تشکل آببران و تشکیل حلقه های تولید در منطقه اجرا گردد. عملیات انجام شده شامل توجیه کشاورزان و عقد قراداد با شرکت آب منطقه ای بوده و در حال عقد قراداد با کشاورزان جهت آماده سازی زمین و راه اندازی شبکه می باشد. پیش بینی می گردد تا آخر سال آبی جاری، فاز اول شبکه گلابر به بهره برداری برسد.

 

 

مصرف ماهی و آبزیان به علت داشتن اسیدهای چرب اشباع نشده اٌمگا 3 در پایین آوردن چربی­های نامطلوب خون مانند کلسترول و تری­گلیسرید و نیز حفظ تعادل فشار خون و کاهش توده چربی بدن تأثیر مهمی دارد. میزان چربی موجود در آبزیان در مقایسه با گوشت قرمز بسیار کمتر بوده و از نوع غیراشباع می­باشد. از 20 نوع اسیدآمینه مورد نیاز بدن، 10 نوع آن ضروری بوده و قابل سنتز توسط بدن نیست و گوشت ماهی هر 10 نوع را دارد. همچنین مصرف ماهی اثرات معجزه آسایی در درمان بسیاری از امراض مانند پرفشاری، روماتیسم، ذات­الریه، سردردهای میگرنی، بیماری­های کلیوی و آسم دارد.

لذا در راستای ترویج فرهنگ مصرف ماهی، در تاریخ 1مهر 1397 کارگاه آموزشی با حضور 30 نفر از بانوان شاغل ادارات شهرستان ایجرود و با همکاری فرمانداری، اداره ورزش و جوانان، بخشداری، اداره فنی و حرفه ای شهرستان از طرف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید. در این دوره فراگیران با نحوه تشخیص ماهی تازه، پاک کردن، چگونگی فیله کردن ماهی و نحوه پخت انواع غذاها با گوشت ماهی آشنا شدند.

شایان ذکر است ضمن حضور کارشناس تغذیه از شبکه بهداشت شهرستان توضیحاتی در خصوص مزایای مصرف ماهی و اولویت مصرف انواع آن به شرکت­ کنندگان ارائه گردید.

                                                                             

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: به مناسبت روز درخت کاری و هفته منابع طبیعی طی مراسمی با حضور امام جمعه محترم و مدیران ارشد شهرستانی در یکی از خیابان های اصلی این شهرستان تعدادی اصله نهال غرس گردید.

   

           به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود، گیاه گل محمدی در اوایل آذرماه سال جاری در مزرعه­ای به مساحت 2 هکتار از اراضی روستای سها به صورت پاییزه کشت گردید.

گل محمدي درختچه ای است که از گذشته های دور،به علت خواص متعدد، محبوب همگان بوده و از نوع گلهاي عرفاني محسوب مي شود فرآورده هاي اين گياه شامل گلاب، اسانس و غنچه خشك و ... مي باشد. از شاخص ترين صفاتي که در گل محمدي مي توان ذکر کرد سازگاري اين گياه به خشکي است. گواه اين مسئله گلستانهاي مختلف در مناطق کاشان، فارس و کرمان مي باشد که در طول سال فقط 2 تا 3 بار آبياري نياز دارد. به طور كلي ثابت شده در مناطقي که بارندگي از 250 ميلي متر بيشتر باشد کشت ديم آن امکان پذير است. گرچه به طور مسلم کاهش عملکرد اقتصادي در آن مشاهده مي شود.

در مناطق کوهپایه ای که در آنها امکان کشت بسیاری از گیاهان زراعی محدود است. این گیاه می تواند به عنوان یک گیاه راهبردی و اقتصادی مورد توجه قرار گیرد. مقدار نهاده مورد نیاز (تراکم در هکتار)، 2500 نهال در یک هکتار برای کشت آبی و 1500 نهال در یک هکتار برای کشت دیم می­باشد.

بسته به آب و هوای منطقه برداشت گل محمدي از نيمه دوم ارديبهشت شروع و تا اواخر خرداد ادامه دارد، دوره گلدهي 30 – 20 روز طول مي كشد و ميزان گل توليد شده در هر هكتار 3.5 – 2.5 تن مي باشد.

متقاضیان می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره­های فنی به واحد باغبانی مدیریت مراجعه نمایند.

پایان خبر

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: همکاران مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان در آستانه هفته جهاد کشاورزی با حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه بار دیگر با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی تجدید پیمان نمودند.

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود:این شهرستان با جمعیت دامی بالغ بر74939 رأس دام سبک و سنگین با متوسط تولید گوشت قرمز 1202 تن در سال و تولید شیر 16180 تن در سال یکی از شهرستان‏های مستعد جهت تولید محصولات دامی در سطح استان می‏باشد. لذا به منظوربررسی‏ موارد و مشکلات موجود در بخش دام و افزایش بهره وری واحدهای دامی در این شهرستان، روز سه شنبه مورخ 15/10/94 جلسه ای با حضور مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ، مسئول امور دام وپرورش دهندگان دامی فعال ، در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی برگزارگردید و مواردی از جمله: کیفیت کنسانتره مصرفی ، ارزیابی مراکز جمع‏آوری شیر و قیمت شیر ، وضعیت واکسیناسیون ، بهداشت و ضدعفونی جایگاه دام، کیفیت ارائه خدمات داروخانه های دامپزشکی، تلقیح مصنوعی و اصلاح ژنتیکی واحدهای دامی مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود، مراسم سنتی شکرگزاری اهالی روستای اوچ تپه از توابع بخش مرکزی شهرستان ایجرود با حضور اهالی در اطراف روستا برگزار شد.

این آئین سنتی هر ساله پس از پایان فصل برداشت محصول، به شکرانه نعمت­های الهی و قدردانی از زحمات کشاورزان برپا می­شود.

در این مراسم کهن، اهالی در باغات و دشتهای اطراف روستا اتراق کرده و غذا (اغلب آبگوشت) طبخ کرده و با پای پیاده به نیت زیارت مسیر امامزاده را طی می­کنند. امسال با توجه به مصادف شدن مراسم مذکور با ایام عزاداری سیدالشهدا (ع)، مردم هم­زمان اقدام به برپایی مراسم عزاداری با حضور مداحان اهل بیت در جوار امام­زاده روستا نمودند.

شایان ذکر است جشن شکرگزاری در شهرهای مختلف کشورمان و کشورهای مختلف از جمله امریکا، آلمان، استرالیا، برزیل، کانادا، ژاپن، هندوستان و ... در فصل برداشت محصول و عمدتاً در جوامع روستایی و مذهبی برگزار می­شود.

                                                                                     

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: در آستانه مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) جلسات برنامه ریزی، اجرا و تهیه امکانات و تجهیزات لازم به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم در سطح شهرستان و تسهیل سفر زائران حرم آن بزرگوار با ریاست این ستاد توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود برگزار گردید

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: یکی از معضلات اصلی درختان هسته دار در این شهرستان، شانکر باکتریایی می­باشد. فیزیولوژی لایه خارجی پوسته تنه درختان هسته دار، ضعف درختان، نوع سیستم آبیاری، نوع رقم، فشار شیره نباتی جاری در آوندها، سرمای هوا و تابش مستقیم نور خورشید و در نهایت جمعیت میکروبی مستقر در پوسته تنه درخت، هر کدام به نوبه خود عوامل دخیل در ایجاد شانکر می­باشند. در روزهای سرد سال تابش مستقیم نور خورشید از یک طرف و ایجاد هسته یخ توسط برخی از باکتریهای مستقر روی پوسته تنه درختان موجب ایجاد ترک و زخم بر روی تنه درختان هسته دار می­گردد، در زمان فعالیت درخت با بالا بودن فشار شیره نباتی در آوندها ، موجب خروج صمغ از محل زخم و شانکر می­شود، به مرور زمان درخت ضعیف و با از بین رفتن پوست درخت باعث خشکیدگی کامل درخت میگردد.

در کارگاه و کلاس آموزشی برگزار شده راههای کاهش جمعیت میکروبی و کنترل عوامل دخیل در بیماری ذکر شده مطالب تئوری و عملی به حضور بهره برداران ارائه شد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2223
5934
4518296


IP شما : 52.91.90.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : چهارشنبه 21 آذر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 20 آذر 1397 11:03:14 ق ظ می باشد