سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

آرشیو اخبار سازمان

 

 

 

به گزارش مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خرمدره : بمناسبت هفته صنایع دستی درمورخه 95/03/20 عده ای از بانوان شاغل این مدیریت ازمرکز فنی و حرفه ای خواهران سمیه این شهرستان بازدیدی بعمل آوردند . يكي از مراكز آموزش فني و حرفه اي استان ، مركز آموزش فني و حرفه اي خواهران سميه است كه از تاريخ 79/01/01در تعداد 8 رشته آموزشي مشغول به فعاليت است. مركز آموزش فني و حرفه اي خرمدره در زميني به مساحت 2000 متر مربع و با زير بناي 1200 متر مربع آموزش هاي فني و حرفه اي را به علاقمندان ارائه ميدهد. به لحاض جغرافيايي اين مركز در شمال غربي شهرستان خرمدره واقع شده است. اين مركز با تعداد 12 كارگاه آموزشي با عناوين شيشه گر ي، قاليبافي، طراحي دوخت،گلدوزي، گليم ، ابريشم دوزي، نقشه كشي ساختمان، فن آوري اطلاعات، رباتيك، حسابداري، معرق كاري،آشپزي و شيريني پزي دوره كار آموز را آموزش ميدهد. از جمله رشته هاي آموزشي در اين مركز مي توان به امور مالي و بازرگاني، هنر وصنايع دستي، طراحي و دوخت، فناوري اطلاعات، عمران و صنايع غذايي اشاره نمود

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: به منظور افزايش درآمد روستاييان از طريق آموزش در واحدهاي كوچك توليدي روستايی ،دوره های آموزشی پرورش قارچ خوراكي از هفته جاری به مدت هفده روز با حضور و استقبال مناسب بهره برداران در محل سالن اجتماعات  مدیریت این شهرستان برگزار شده.این دوره ها با استفاده از اساتید و توليدكنندگان برتر استاني اجرايي مي گردد. شايان ذكر است پس از اتمام دوره به فراگيراني كه امتياز قبولي را دريافت دارند گواهي پايان دوره صادر خواهد شد.

درراستای ارتقا سطح دانش فنی بهره برداران شهرستان خرمدره دوره های آموزشی بصورت مستمر درشهرستان و روستاهای تابعه برگزار می گردد. در این راستا دوره 7 روزه گوسفند داشتی با حضور 30نفردرشهرستان خرمدره برگزارشد.دراین دوره آموزشی مطالبی در زمینه آشنایی با بهداشت دام ،آشنایی با راههای کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک انسان و دام و همچنین جیره غذایی و نقش ترکیبات آن ازجمله مباحث ارائه شده دراین دوره ها می باشد.

به گزارش مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خرمدره :درراستای اجرای دستورالعمل پیوست فرهنگی سازمان همایشی در روستای الوند شهرستان خرمدره با همکاری اداره فنی و حرفه ای واحد خواهران برگزارگردید.
اهم مطالبی که دراین زمینه بیان شد :
-بررسی آسیب های استفاده ازماهواره وشبکه های اجتماعی بررعایت حجاب
-راهکارهای تقویت حجاب درجامعه
-پیگیری آموزش به دختران درمدارس درباره حجاب و پوشش
-کمک به تسهیل ازدواج جوانان

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: کلاس آموزشی  اصول فنی احداث باغ میوه درمورخه 23/10/94 درمحل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره با حضور باغداران برگزار گردید. در این کلاس آموزشی توضیحات لازم درزمینه  اصول ایجاد باغ میوه با باردهی اقتصادی ،تهیه و خصوصیات نهال مرغوب واستاندارد ،تهیه نقشه باغ و عملیات آماده سازی  زمین ، کاشت اصولی نهال وهمچنین مراقبتهای پس ازکاشت نهال ،ارائه شد.

درراستای جلوگیری از شیوع بیماریهای زنبورعسل و تلفات ناشی ازآن و به منظور آشنایی بیشتر بهره برداران با نحوه نگهداری کندو وپرورش صحیح زنبور عسل در شهرستان خرمدره ،دوره آموزشی زنبورعسل برگزار گردید،درپی درخواستهای بهره برداران شهرستان  وبه منظور مرتفع نمودن نیاز برخی زنبورداران، دوره پرورش زنبورعسل به مدت 13روزوباحضور 35نفراز آقایان و خانمها درشهرستان خرمدره برگزارشد.هدف ازبرگزاری دراین دوره ارتقاء دانش فنی و معلومات بهره برداران است،دراین دوره اطلاعاتی درزمینه اهمیت فرآورده های زنبور عسل در تغذیه انسان و ارتقاء سطح سلامت جامعه و کاربردهای فوق العاده این فرآورده ها ازجمله عسل ،موم، زهرزنبوروژل رویال درداروسازی و بالا بودن توان اقتصادی بهره برداران با زنبور داری با عنایت به شرایط آب و هوایی منطقه ارائه گردید.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: به منظور صیانت ازحقوق شهروندی و ترویج وتوسعه بهره برداری از محصولات پاک و ارگانیک ،همایش صیانت ازحقوق شهروندی با رویکرد تغذیه سالم درروستای الوند این شهرستان برگزارشد.مطالب مهمی که دراین همایش عنوان گردید به شرح ذیل می باشد:
-صیانت ازحقوق شهروندی باتوجه به سیره حضرت امام خمینی (ره)
-بهره برداری از ظرفیتهای روستایی بانوان درتولیدمحصولات کشاورزی
-استفاده ازمحصولات پاک وارگانیک درتغذیه کودکان روستایی
-تلاش برای استفاده ازمبارزه های مکانیکی جایگزین سموم وکودهای شیمیایی

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره:کلا س آموزشی آفات و بیماریهای انگوربا حضور باغداران این شهرستان در تاریخ 94.10.23درمحل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره برگزار گردید. در این کلاس  آموزشی نحوه مبارزه با علف های هرز باغات و کنترل تلفیقی آفت مهم منطقه یعنی زنجره مو ونحوه به دست آوردن پیک پرواز کرم خوشه خوارانگور، بیماریهای  مهم انگور من جمله سرطان مو که در سالهای اخیر به طرز قابل توجهی درشهرستان شیوع پیدا نموده ارائه گردید.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره:به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ،فرمانده محترم سپاه ناحیه شهرستان روزشنبه مورخه07/09/94 ازدفترکانون  بسیج مهندسین مدیریت جهادکشاورزیاین شهرستان بازدیدی بعمل آورند که در این بازدید از کارمندان بسیجی فعال وازفعالیتهای چشمگیر این دفتر تقدیر و آرزوی توفیق وپیشرفتهای بیشتر برای آن مجموعه کردند.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: این کارگاه آموزشی که با حضورریاست  محترم صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان، دکتر موسی خانی و با حضور قریب بر 70 نفر از کشاورزان عمده شهرستان و کارشناسان در سالن جلسات این مدیریت برگزارشد.باعنایت به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان و قشر آسیب پذیر در مقابله با بلایای طبیعی و لزوم انجام بیمه محصولات کشاورزی بسیارمهم و ضروری است ،اهم مسائل مطرح شده :

-نحوه انجام بیمه محصولات کشاورزی با شرایط جدید

-نحوه اعلام خسارت و برآورد آن برمحصولات کشاورزی

-اهمیت و لزوم انجام بیمه در راستای حمایت کشاورزان

-پرسش و پاسخ کشاورزان و مسئولان بیمه

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره:در راستای حمایت ازتشکلهای کشاورزی مجمع عمومی زنبورداران کوهسارعسل خرم درسالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره در مورخه 94/10/22 برگزار گردید در این جلسه که با حضور رئیس تعاون روستایی شهرستان ابهر، نمایندگی شهرستان خرمدره و 28 نفر از زنبورداران این شهرستان شرکت داشتند، تصميمات ذيل اخذ گرديد:

 رئیس محترم هیئت مدیره ، مدیرعامل وبه ترتیب اعضای بازرسی اصلی ،بازرسان ،اعضاءعلی البدل به مدت یکسال انتخاب شدند.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره:با توجه به نیاز کلیه افراد جامعه به آگاهی اولیه در زمینه امدادونجات با همکاری هلال احمر شهرستان خرمدره ،دوره  36ساعته دراین مدیریت برگزار گردید ، درراستای همین دوره ، بازدیدی با حضور 20نفر از همکاران شهرستانی در پایگاه امداد بین جاده ای واقع در مجتمع غزال شهرستان در مورخه94.9.3 برگزار گردید.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: درراستای ارتقا سطح دانش فنی بهره برداران شهرستان خرمدره دوره های آموزشی بصورت مستمر دراین شهرستان و روستاهای تابعه برگزار می گردد.بی شک کوچکی جثه،قابلیت رام شدن و بهره وری زیادازنقطه نظر تولیدگوشت ،شیر وپشم و سایر فرآورده های لبنی باعث توجه بیشتر انسان به گوسفند شده است ،به همین منظوره دوره 10روزه گوسفندداشتی با حضور 68 نفردرشهرستان خرمدره برگزارشد.دراین دوره آموزشی مطالبی در زمینه آشنایی با بهداشت دام ، راههای کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک انسان و دام و همچنین جیره غذایی و نقش ترکیبات آن ازجمله مباحث ارائه شده دراین دوره ها می باشد.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره:دومنطقه از اراضی این شهرستان شامل روستای رحمت آباد و اراضی شهر خرمدره با مساحتی بالغ بر993 هکتاردرسیستم پایاب سدکینه ورس طراحی شده است. مساحتی که به صورت بارانی در این اراضی آبیاری خواهد شد بالغ بر 415هکتارو قطره ای 578 هکتار می باشد. در این طرح 1896بهره برداربصورت دائم در مزارع خود از این سیستم بهره مند می گردند ، دراین شهرستان 30ایستگاه فیلتراسیون نیز پیش بینی شده است. امید است با اجرای طرح جدید دراراضی واقع در پایا ب سد، سطحی بالغ بر 806هکتار بصورت کامل پوشش داده شود.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره:درراستای نیل به اهداف ترویجی سازمان جهادکشاورزی استان  در رابطه با آموزش ومعرفی فعالیتهای این مجموعه به دانشجویان  رشته های کشاورزی ،روز 13 آبان 94 بازدیدی باحضور20نفرازدانشجویان واساتید دانشگاه زنجان ازمجموعه جهادکشاورزی شهرستان وشرکتهای توسعه خدمات کشاورزی صورت پذیرفت.

صفحه1 از2

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
3027
6441
4676705


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-8 دقیقه قبل می باشد