سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

آرشیو اخبار سازمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد: در شهرستان سلطانیه حدود 3150 هکتار مزرعه لوبیا وجود دارد که پیش بینی می شود از این میزان سطح ، بیش از 10000  تن لوبیا برداشت شود.

پیمان حائری  ، ارقام مورد کشت در شهرستان را ارقام قرمز، چیتی ، کشاورز ، سفید  و سبز بیان کرد و افزود تعداد بهره برداران لوبیا در شهرستان 1080 نفر می باشد.ایشان پیش بینی نمود از محل فروش محصول لوبیا ، بیش از 65 میلیارد تومان عاید کشاورزان شهرستان گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه زمان شروع عرضه این محصول به بازار را اوایل مهر و پایان عرضه را اواخر آذر اعلام نمود.

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در سال جاری حدود 21 هزار هکتار گندم در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است .پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه حدود 4 هزار هکتار از گندم کشت شده در شهرستان سلطانیه را آبی و حدود 17 هزار هکتار آن را دیم اعلام و خاطرنشان کرد: برداشت محصول گندم امسال در این شهرستان مکانیزه و از طریق کمباین انجام می گیرد.وی الوند، پیشگام ، دروم، میهن و زرین را مهمترین ارقام گندم آبی در شهرستان سلطانیه برشمرد و افزود: سرداری، هما و آذر2 نیز عمده ارقام گندم دیم کشت شده در شهرستان را شامل می شود.

حائری تعداد بهره برداران گندم شهرستان را بیش از 4 هزار و 570 نفر عنوان و تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 36 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود که از محل فروش آن بیش از 48 میلیارد تومان عاید کشاورزان گندم کار شهرستان خواهد شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه همایش دهیاران و شوراها به منظور انتقال اطلاعات کشاورزی به بهره برداران روز سه شنبه 96/12/22 با حضور مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی سلطانیه در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید.

از جمله موضوعات مطرح شده در این همایش: تغذیه مناسب گندم، کشت بهاره، کشت دانه های روغنی (کلزا، گلرنگ )، زراعت انتظاری حبوبات دیم (نخود، عدس )، عدم تهیه کود و سموم شیمیایی از فروشندگان دوره گرد و فروشندگی های بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی (به دلیل عرضه کود های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته که نتیجه آن ضرر و زیان مالی کشاورزان   می باشد)، جلوگیری از توزیع نهال های غیر استاندارد، توسعه و کشت گیاهان داروئی و گل محمدی، اصلاح و احیاء باغات سنتی در جهت افزایش بهره مالی باغداران، تسهیلات دولت برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشاردر مزارع، احداث و ساخت و سازهای مجاز. پایش مزارع گندم و در صورت مشاهده آفت سن گندم با هماهنگی کارشناسان کشاورزی اقدام به سم پاشی مزارع.

در پایان همایش از آقای یحیی سلطانی دهیار روستای ساریجارلو که در اطلاع رسانی  به کشاورزان جهت مبارزه با سن گندم با کارشناسان کشاورزی همکاری نمودند تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه مراسم تقدیر از کارمندان نمونه و دستگاه های برتر شهرستان سلطانیه در آخرین روز از هفته دولت در سالن جلسات جابربن حیان شهرستان سلطانیه برگزار شد.

در این مراسم ضمن معرفی جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به عنوان دستگاه برتر از پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین کارمندان نمونه این دستگاه تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به مناسبت هفته جهادکشاورزی کارکنان این مدیریت با امام جمعه محترم شهرستان حاج آقا نوری در دفتر ایشان دیدار نمودند.  

در این دیدار ابتدا مدیر جهادکشاورزی شهرستان سلطانیه گزارشی از عملکرد این مدیریت طی یک سال گذشته ارائه دادند، در ادامه حاج آقا نوری ضمن تشکر از زحمات مدیر و کارکنان جهادکشاورزی شهرستان رهنمودهایی را در زمینه اهمیت موضوع کشاورزی در اقتصاد مقاومتی و  ارتباطات مؤثر با کشاورزان بیان نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندی های زنان روستای بوئین که  عضو صندوق اعتبارات خرد در این روستا هستند برگزار گردید.

حمیدرضا عسگری معاون فنی و اجرایی مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه ضمن بازدید از نمایشگاه بیان نمود : زنان روستایی به لحاظ عدم آشنایی با بازار فروش و سلایق مصرف کنندگان نمی توانند تولیدات خودرا به شکل مناسب به بازار عرضه کنند و برگزاری چنین نمایشگاههایی فرصتی برای شناساندن توانایی های زنان روستایی که حدود نیمی از جمعیت روستائیان را تشکیل می دهند، می باشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در راستای گرامیداشت هفته دولت پروژه های آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان سلطانیه با حضور جناب آقای مهندس رحمانی فرماندار محترم شهرستان سلطانیه، حاج آقا حسینی نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و جناب آقای مهندس تاراسی مدیر محترم حوزه ریاست سازمان و اعضای محترم شورای اداری شهرستان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد: تعداد پروژه ها 16 مورد در مساحت حدود 200  هکتار می باشد. حائری کل اعتبار هزینه شده برای پروژه فوق را 25 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود از این مقدار 17 میلیارد ریال به صورت کمک بلا عوض دولتی و 8 میلیارد ریال آورده شخصی می باشد. حائری همچنین میزان تثبیت اشتغال این طرح ها را 60 نفر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه ، رئیس اداره امور اراضی این شهرستان اعلام کرد: به منظور صیانت از اراضی کشاورزی ، 4 فقره احکام قطعی قضایی قلع و قمع و تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستاهای  نادر آباد ، چشمه سار و ارجین شهرستان سلطانیه در روز دوشنبه مورخ 17/02/97 اجرا گردید.

ایشان عنوان نمود: این امر در راستای صیانت از اراضی کشاورزی بوده که نقش مهمی در تأمین امنیت غذایی کشوردارد.

وی همچنین تصریح کرد: از مردم شریف شهرستان سلطانیه انتظار داریم به منظور حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی و جهت پایداری تولید محصولات کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی زراعی و باغی با سامانه ۱۳۱ امور اراضی استان تماس گرفته و تخلفات مربوطه را گزارش کنند تا نیروهای گشت حفاظتی امور اراضی شهرستان اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورند.

 

در راستای گرامیداشت دهه فجر سال 96، همایشی با عنوان « انقلاب اسلامي ؛ تربیت قرآنی، تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن مسلمان » روز یکشنبه مورخ 96/11/15 با حضور کارکنان مدیریت جهادکشاورزی و بانوان شاغل در سایر ادارات شهرستان سلطانیه، در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید. در این همایش حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا امینی نماینده محترم ولی فقیه ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (ص)، در خصوص شأن و منزلت آن بانوی بزرگوار توضیحاتی را ارائه نمودند. همچنین خواستار تلاش بانوان در جهت تربیت قرآنی فرزندان، مطالعه زندگی معصومین علیهم السلام به منظور افزایش دانش و آگاهی خود جهت تربیت نسل آینده گردیدند. و در ادامه مطالبی در زمینه اهمیت حجاب در جامعه و اهمیت آن در تحکیم بنیان خانواده ارائه نمودند.

مدیر جهاد کشاورزی سلطانیه اعلام نمود: کشت نشایی ذرت علوفه ای برای نخستین بار در سطح 1/5 هکتار از اراضی شهرستان سلطانیه صورت گرفت. رقم ذرت نشایی کشت شده رقم مای می باشدکه توسط آقای حسین انصاری از کشاورزان پیشرو شهرستان سلطانیه ، کشت گردیده است.

پیمان حائری در ادامه افزود: کشت نشایی یکی از روش های کشت است که می تواند در کاهش مصرف آب، سموم آفات نباتی و علف کش های شیمیایی مؤثر باشد، همچنین دراین روش به دلیل اینکه بخشی از طول دوره رشد محصول در خزانه و در مساحت بسیار محدود تری نسبت به کشت مستقیم بذر در مزرعه سپری می شود، در مصرف نهاده های تولید صرفه جویی می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری فرماندار محترم شهرستان به همراه مدیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای اداری این شهرستان به منظور بررسی مشکلات روستاهای بوجی، پرنگین، کنگه و آقزوج عازم این روستاها شدند.

در این دهگردشی مشکلات کشاورزی مبارزه با آفت ملخ، مسائل و مشکلات آب از جمله لوله گذاری و سرمازدگی باغات و مزارع کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در راستای گرامیداشت دهه مبارک فجر سه پروژه آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان سلطانیه با حضور آقای سلیمی فرماندار شهرستان سلطانیه ، حاج آقا نوری امام جمعه شهرستان و حاج آقا امینی نماینده ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و شورای اداری شهرستان به طور همزمان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد این پروژه ها در 119 هکتار در سطح روستاهای شهرستان اجرا شده است 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد در سال زراعی جاری حدود 5980 هکتار جو در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است که از این مقدار حدود 2400  هکتار آبی و 3570 هکتار دیم می باشد.

وی در ادامه بیان نمود ارقام جو کشت شده در شهرستان، شامل ارقام آبی: ماکویی، بهمن، فصیح و جلگه و ارقام دیم: سهند، آبیدر و انصاراست .حائری بیان نمود پیش بینی می شود که از این مقدار سطح زیر کشت حدود 17000 تن جو تولید شود.که از محل فروش آن 19میلیارد و 500 میلیون تومان عاید کشاورزان شهرستان سلطانیه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اداره ترویج و آموزش کشاورزی این مدیریت با برگزاری برنامه های موثر و سازنده موفق به کسب رتبه اول در جشنواره اوقات فراغت جوانان در سال 1396 گردید. لازم به ذکر است این برنامه توسط اداره ورزش و جوانان در حوزه غنی سازی اوقات فراغت جوانان شهرستان در بخش ایده برتر سال 1396 در بین ادارات شهرستان اجرا و طی مراسمی با حضور فرماندار محترم و سایر ادارات شهرستان با اهداء لوح و جایزه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه تجلیل به عمل آمد.

صفحه1 از2

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
4118
6672
4405058


IP شما : 54.147.152.6

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : چهارشنبه 30 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 0 ساعت و30 دقیقه قبل می باشد