سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

آرشیو اخبار سازمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد در سال زراعی جاری حدود 5980 هکتار جو در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است که از این مقدار حدود 2400  هکتار آبی و 3570 هکتار دیم می باشد.

وی در ادامه بیان نمود ارقام جو کشت شده در شهرستان، شامل ارقام آبی: ماکویی، بهمن، فصیح و جلگه و ارقام دیم: سهند، آبیدر و انصاراست .حائری بیان نمود پیش بینی می شود که از این مقدار سطح زیر کشت حدود 17000 تن جو تولید شود.که از محل فروش آن 19میلیارد و 500 میلیون تومان عاید کشاورزان شهرستان سلطانیه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اداره ترویج و آموزش کشاورزی این مدیریت با برگزاری برنامه های موثر و سازنده موفق به کسب رتبه اول در جشنواره اوقات فراغت جوانان در سال 1396 گردید. لازم به ذکر است این برنامه توسط اداره ورزش و جوانان در حوزه غنی سازی اوقات فراغت جوانان شهرستان در بخش ایده برتر سال 1396 در بین ادارات شهرستان اجرا و طی مراسمی با حضور فرماندار محترم و سایر ادارات شهرستان با اهداء لوح و جایزه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه تجلیل به عمل آمد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در سال جاری حدود 21 هزار هکتار گندم در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است .پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه حدود 4 هزار هکتار از گندم کشت شده در شهرستان سلطانیه را آبی و حدود 17 هزار هکتار آن را دیم اعلام و خاطرنشان کرد: برداشت محصول گندم امسال در این شهرستان مکانیزه و از طریق کمباین انجام می گیرد.وی الوند، پیشگام ، دروم، میهن و زرین را مهمترین ارقام گندم آبی در شهرستان سلطانیه برشمرد و افزود: سرداری، هما و آذر2 نیز عمده ارقام گندم دیم کشت شده در شهرستان را شامل می شود.

حائری تعداد بهره برداران گندم شهرستان را بیش از 4 هزار و 570 نفر عنوان و تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 36 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود که از محل فروش آن بیش از 48 میلیارد تومان عاید کشاورزان گندم کار شهرستان خواهد شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه همایش دهیاران و شوراها به منظور انتقال اطلاعات کشاورزی به بهره برداران روز سه شنبه 96/12/22 با حضور مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی سلطانیه در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید.

از جمله موضوعات مطرح شده در این همایش: تغذیه مناسب گندم، کشت بهاره، کشت دانه های روغنی (کلزا، گلرنگ )، زراعت انتظاری حبوبات دیم (نخود، عدس )، عدم تهیه کود و سموم شیمیایی از فروشندگان دوره گرد و فروشندگی های بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی (به دلیل عرضه کود های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته که نتیجه آن ضرر و زیان مالی کشاورزان   می باشد)، جلوگیری از توزیع نهال های غیر استاندارد، توسعه و کشت گیاهان داروئی و گل محمدی، اصلاح و احیاء باغات سنتی در جهت افزایش بهره مالی باغداران، تسهیلات دولت برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشاردر مزارع، احداث و ساخت و سازهای مجاز. پایش مزارع گندم و در صورت مشاهده آفت سن گندم با هماهنگی کارشناسان کشاورزی اقدام به سم پاشی مزارع.

در پایان همایش از آقای یحیی سلطانی دهیار روستای ساریجارلو که در اطلاع رسانی  به کشاورزان جهت مبارزه با سن گندم با کارشناسان کشاورزی همکاری نمودند تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر کارگاه آموزشی شناسایی گیاهان تدخینی و مبارزه با مواد مخدر در مورخ 13/04/96 با حضور همکاران مدیریت جهاد کشاورزی ،کارکنان اداره منابع طبیعی ، دامپزشکی و دهیاران در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی که با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان سلطانیه  تشکیل گردید، جناب آقای حسینخانلو رئیس اداره اجتماعی و آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر در زمینه  شناسایی گیاهان تدخینی، علل گرایش افراد به مواد مخدر، اهم نتایج ارزیابی وضعیت سوء مصرف مواد مخدر و آشنایی با طبقه بندی انواع مواد اعتیاد آور، میانگین پایین سن اعتیاد، مضرات اعتیاد و مهارت های زندگی در مقابله با گرایش به اعتیاد و غیره توضیحات لازم را ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به مناسبت هفته جهادکشاورزی کارکنان این مدیریت با امام جمعه محترم شهرستان حاج آقا نوری در دفتر ایشان دیدار نمودند.  

در این دیدار ابتدا مدیر جهادکشاورزی شهرستان سلطانیه گزارشی از عملکرد این مدیریت طی یک سال گذشته ارائه دادند، در ادامه حاج آقا نوری ضمن تشکر از زحمات مدیر و کارکنان جهادکشاورزی شهرستان رهنمودهایی را در زمینه اهمیت موضوع کشاورزی در اقتصاد مقاومتی و  ارتباطات مؤثر با کشاورزان بیان نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندی های زنان روستای بوئین که  عضو صندوق اعتبارات خرد در این روستا هستند برگزار گردید.

حمیدرضا عسگری معاون فنی و اجرایی مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه ضمن بازدید از نمایشگاه بیان نمود : زنان روستایی به لحاظ عدم آشنایی با بازار فروش و سلایق مصرف کنندگان نمی توانند تولیدات خودرا به شکل مناسب به بازار عرضه کنند و برگزاری چنین نمایشگاههایی فرصتی برای شناساندن توانایی های زنان روستایی که حدود نیمی از جمعیت روستائیان را تشکیل می دهند، می باشد.

در راستای گرامیداشت دهه فجر سال 95، همایشی با عنوان « انقلاب اسلامي، منزلت زن، تحكيم بنيان خانواده و سبك زندگي ايراني اسلامي» روز شنبه مورخ 16/11/1395 با حضور کارکنان مدیریت جهادکشاورزی و بانوان شاغل در سایر ادارات شهرستان سلطانیه، در محل سالن آموزش این مدیریت برگزار گردید. در این همایش حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی نماینده محترم ولی فقیه سازمان جهادکشاورزی استان زنجان ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س)، در خصوص شأن و منزلت آن بانوی بزرگوار توضیحاتی ارائه نموده و به بیان نقش ایشان در واقعه عاشورا پرداختند. حاج آقا حسینی در ادامه مباحثی در مورد عبادت در ادیان مختلف و عقلانیت در اسلام عنوان نموده و فرمودند: « از دیدگاه اسلام عاقلترین مردم کسی است که خدا را بشناسد و عبادت کند.»

در ادامه همایش سرکار خانم بیگ­وردی در خصوص مقام و منزلت زن در اسلام به ویژه حضرت فاطمه (س)، صحبت نموده و همچنین به نقش زنان در انقلاب اسلامی و لزوم حفاظت از انقلاب به عنوان وظیفه تمام اقشار جامعه به ویژه زنان اشاره نمودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه ، رئیس اداره امور اراضی این شهرستان اعلام کرد: به منظور صیانت از اراضی کشاورزی ، 4 فقره احکام قطعی قضایی قلع و قمع و تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستاهای  نادر آباد ، چشمه سار و ارجین شهرستان سلطانیه در روز دوشنبه مورخ 17/02/97 اجرا گردید.

ایشان عنوان نمود: این امر در راستای صیانت از اراضی کشاورزی بوده که نقش مهمی در تأمین امنیت غذایی کشوردارد.

وی همچنین تصریح کرد: از مردم شریف شهرستان سلطانیه انتظار داریم به منظور حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی و جهت پایداری تولید محصولات کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی زراعی و باغی با سامانه ۱۳۱ امور اراضی استان تماس گرفته و تخلفات مربوطه را گزارش کنند تا نیروهای گشت حفاظتی امور اراضی شهرستان اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورند.

 

در راستای گرامیداشت دهه فجر سال 96، همایشی با عنوان « انقلاب اسلامي ؛ تربیت قرآنی، تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن مسلمان » روز یکشنبه مورخ 96/11/15 با حضور کارکنان مدیریت جهادکشاورزی و بانوان شاغل در سایر ادارات شهرستان سلطانیه، در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید. در این همایش حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا امینی نماینده محترم ولی فقیه ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (ص)، در خصوص شأن و منزلت آن بانوی بزرگوار توضیحاتی را ارائه نمودند. همچنین خواستار تلاش بانوان در جهت تربیت قرآنی فرزندان، مطالعه زندگی معصومین علیهم السلام به منظور افزایش دانش و آگاهی خود جهت تربیت نسل آینده گردیدند. و در ادامه مطالبی در زمینه اهمیت حجاب در جامعه و اهمیت آن در تحکیم بنیان خانواده ارائه نمودند.

 به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر کمیته روستایی شهرستان سلطانیه در روز شنبه 95/10/18 با حضور اعضای کمیته روستایی شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی تشکیل گردید .

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید، پیمان حائری سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه  عرض تبریک پیشاپیش سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) لزوم اجرای هرچه باشکوه تر برنامه های دهه فجر در روستاها راخواستار شد و وی همچنین برنامه ها ی مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه به مناسبت دهه فجر را برگزاری مسابقات قرآن و همایش با عنوان انقلاب اسلامی، منزلت زن، تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی بیان کرد.

در ادامه در زمینه اجرای برنامه و برگزاری جشن های سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی و تصمیماتی اتخاذ گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری فرماندار محترم شهرستان به همراه مدیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای اداری این شهرستان به منظور بررسی مشکلات روستاهای بوجی، پرنگین، کنگه و آقزوج عازم این روستاها شدند.

در این دهگردشی مشکلات کشاورزی مبارزه با آفت ملخ، مسائل و مشکلات آب از جمله لوله گذاری و سرمازدگی باغات و مزارع کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در راستای گرامیداشت دهه مبارک فجر سه پروژه آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان سلطانیه با حضور آقای سلیمی فرماندار شهرستان سلطانیه ، حاج آقا نوری امام جمعه شهرستان و حاج آقا امینی نماینده ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و شورای اداری شهرستان به طور همزمان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد این پروژه ها در 119 هکتار در سطح روستاهای شهرستان اجرا شده است 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه :همزمان با روز جهاد کشاورزی ،کارکنان جهاد کشاورزی این شهرستان به اتفاق امام جمعه و مسئولین ادارات شهرستان در مزار شهدای سلطانیه حضور یافتند و مراسم عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا انجام گرفت .

صفحه1 از2

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5314
7576
3420880


IP شما : 54.198.3.15

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 28 تير 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی چهارشنبه 27 تیر 1397 12:41:47 ب ظ می باشد