سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

آرشیو اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه روز چهارشنبه مورخ 97/11/17 همایشی در این مدیریت به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه محترم شهرستان سلطانیه ، آقای مهندس محمدیان معاون محترم فرماندار شهرستان، آقای مهندس کرامی معاون تولیدات گیاهی استان و خانم مهندس حدادی مدیر محترم هماهنگی ترویج استان و اعضا شورای اداری شهرستان برگزار گردید.

در این همایش ابتدا آقای حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی و همچنین بیان تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) گزارشی از عملکرد این مدیریت در زمینه مکانیزاسیون، زراعت، حفظ نباتات و آموزش و ترویج کشاورزی طی یک سال گذشته ارائه دادند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی نسب ضمن گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی و تسلیت ایام فاطمیه گفت: انقلاب اسلامی از نعمتهای الهی است و همه باید شکرگزار انقلاب باشیم. وی با بیان اینکه بر اساس آمار شکرگزاری بین مردم کم است افزود: شکرگزاری روحیه انسانهای مومن و متدین است.
امام جمعه شهرستان سلطانیه با بیان اینکه یادآوری مشکلات و سختی ها انسان را به شکرگزاری در برابر نعمت های ترغیب  می کند، افزود: شکرگزاری در برابر نعمت انقلاب و دستاور های جمهوری اسلامی نیازمند توفیق، چشم بینا و انصاف است.
وی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش کشاورزی اشاره کرد و با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی در محصولات مهم کشاورزی از جمله گندم و برنج وارد کننده بودیم، افزود: به برکت انقلاب اسلامی ۹0 درصد محصولات کشاورزی در داخل کشور تولید می شود.
حسینی نسب با اشاره به رشد تولید محصولات کشاورزی و مقایسه قبل و بعد انقلاب در این زمینه گفت: در تولید گندم رشد سه برابری و در تولید برنج رشد 52 درصدی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه محصولات مهم و پر مصرف مردم است.
امام جمعه سلطانیه به محصولات باغی هم اشاره کرد و گفت: در محصولات باغی مثل انار، کیوی، زعفران و کشمش، زردآلو و سیب و انواع سبزیجات صادر کننده هستیم.
وی با اشاره به گزارش سازمان جهانی خوابار و کشاورزی (فائو) از وضعیت رشد محصولات کشاورزی ایران گفت: بر اساس این آمار جهانی مجموع تولید 100 رقم محصولات کشاورزی از 28 میلیون تن در سال 1356 به حدود 90 میلیون تن در سالهای اخیر رسیده است.
امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه راههای شکرگزاری در برابر نعمتهای الهی هم زبانی است و هم عملی و تشریح دستاوردهای انقلاب تشکر عملی است افزود: حضور در راهپیمایی 22 بهمن شکرگزاری از نعمت انقلاب و اعلام وفاداری به جمهوری اسلامی است.

در ادامه آقای مهندس محمدیان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و همچنین بیان تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) بیان نمودند شهرستان سلطانیه در چند مورد از جمله کشاورزی جزء شهرستانهای شاخص بودند.

در انتهای همایش از کشاورزان نمونه ملی، استانی و شهرستانی به شرح ذیل تقدیر به عمل آمد.

ردیف

نام و نام خانوادگی

رشته انتخابی

1

قاسم عاشوری

نمونه ملی محصول سیب درختی شهرستان سلطانیه

2

حسین رضا انصاری

نمونه استانی محصول ذرت علوفه ای شهرستان سلطانیه

3

مجتبی ناصریان

نمونه استانی مرغدار ( واحد گوشتی) شهرستان سلطانیه

4

سعید طاهری

نمونه استانی محصول سیب زمینی شهرستان سلطانیه

5

حجت اله احمدی شاد

نمونه استانی محصول گندم آبی شهرستان سلطانیه

6

عباداله اکبری

نمونه استانی مرتعدار شهرستان سلطانیه

7

رقیه قوجالو

 مدیر عامل نمونه استانی صندوق خرد  اعتبارات زنان روستایی شهرستان سلطانیه

8

برجعلی قاسمی سنبل آبادی

نمونه استانی مجری آبیاری تحت فشار ( قطره ای- بارانی )شهرستان سلطانیه

9

علی پرویزی

نمونه استانی مرغدار (واحد تخمگذار) شهرستان سلطانیه

10

سیدمجتبی میرصدری

گاودار نمونه صنعتی شهرستان سلطانیه

11

یوسفعلی هادیلو

کشاورز نمونه محصول حبوبات آبی شهرستان سلطانیه

12

مهدی فتح الهی

کشاورز نمونه محصول جو آبی شهرستان سلطانیه

13

عبدالحسین سپهری

زنبوردار نمونه شهرستان سلطانیه

14

علی اکبر شیرمحمدی

کشاورز نمونه محصول گندم دیم شهرستان سلطانیه

15

مجید بابایی سنبل آبادی

مددکار ترویجی نمونه شهرستان سلطانیه

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه مراسم تقدیر از کارمندان نمونه و دستگاه های برتر شهرستان سلطانیه در آخرین روز از هفته دولت در سالن جلسات جابربن حیان شهرستان سلطانیه برگزار شد.

در این مراسم ضمن معرفی جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به عنوان دستگاه برتر از پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین کارمندان نمونه این دستگاه تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به مناسبت هفته جهادکشاورزی کارکنان این مدیریت با امام جمعه محترم شهرستان حاج آقا نوری در دفتر ایشان دیدار نمودند.  

در این دیدار ابتدا مدیر جهادکشاورزی شهرستان سلطانیه گزارشی از عملکرد این مدیریت طی یک سال گذشته ارائه دادند، در ادامه حاج آقا نوری ضمن تشکر از زحمات مدیر و کارکنان جهادکشاورزی شهرستان رهنمودهایی را در زمینه اهمیت موضوع کشاورزی در اقتصاد مقاومتی و  ارتباطات مؤثر با کشاورزان بیان نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در راستای گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی پروژه­ های آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان سلطانیه با حضور جناب آقای مهندس رحمانی فرماندار محترم شهرستان سلطانیه و اعضای محترم شورای اداری شهرستان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد: تعداد پروژه ها 2 مورد در مساحت حدود 111  هکتار می باشد. حائری کل اعتبار هزینه شده برای پروژه فوق را 12870 میلیون ریال اعلام کرد و افزود از این مقدار 9520 میلیون ریال به صورت کمک بلا عوض دولتی و 3349 میلیون ریال آورده شخصی می باشد. حائری همچنین میزان تثبیت اشتغال این طرح ها را 37 نفر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در راستای گرامیداشت هفته دولت پروژه های آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان سلطانیه با حضور جناب آقای مهندس رحمانی فرماندار محترم شهرستان سلطانیه، حاج آقا حسینی نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و جناب آقای مهندس تاراسی مدیر محترم حوزه ریاست سازمان و اعضای محترم شورای اداری شهرستان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد: تعداد پروژه ها 16 مورد در مساحت حدود 200  هکتار می باشد. حائری کل اعتبار هزینه شده برای پروژه فوق را 25 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود از این مقدار 17 میلیارد ریال به صورت کمک بلا عوض دولتی و 8 میلیارد ریال آورده شخصی می باشد. حائری همچنین میزان تثبیت اشتغال این طرح ها را 60 نفر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه ، رئیس اداره امور اراضی این شهرستان اعلام کرد: به منظور صیانت از اراضی کشاورزی ، 4 فقره احکام قطعی قضایی قلع و قمع و تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستاهای  نادر آباد ، چشمه سار و ارجین شهرستان سلطانیه در روز دوشنبه مورخ 17/02/97 اجرا گردید.

ایشان عنوان نمود: این امر در راستای صیانت از اراضی کشاورزی بوده که نقش مهمی در تأمین امنیت غذایی کشوردارد.

وی همچنین تصریح کرد: از مردم شریف شهرستان سلطانیه انتظار داریم به منظور حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی و جهت پایداری تولید محصولات کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی زراعی و باغی با سامانه ۱۳۱ امور اراضی استان تماس گرفته و تخلفات مربوطه را گزارش کنند تا نیروهای گشت حفاظتی امور اراضی شهرستان اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مراسمی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، استاندار زنجان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، فرمانداران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیر جهاد کشاورزی سلطانیه از کشاورزان نمونه شهرستان سلطانیه در تاریخ 11/11/ 97در سالن زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تقدیر به عمل آمد.

مدیر جهاد کشاورزی سلطانیه اعلام نمود: کشت نشایی ذرت علوفه ای برای نخستین بار در سطح 1/5 هکتار از اراضی شهرستان سلطانیه صورت گرفت. رقم ذرت نشایی کشت شده رقم مای می باشدکه توسط آقای حسین انصاری از کشاورزان پیشرو شهرستان سلطانیه ، کشت گردیده است.

پیمان حائری در ادامه افزود: کشت نشایی یکی از روش های کشت است که می تواند در کاهش مصرف آب، سموم آفات نباتی و علف کش های شیمیایی مؤثر باشد، همچنین دراین روش به دلیل اینکه بخشی از طول دوره رشد محصول در خزانه و در مساحت بسیار محدود تری نسبت به کشت مستقیم بذر در مزرعه سپری می شود، در مصرف نهاده های تولید صرفه جویی می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری فرماندار محترم شهرستان به همراه مدیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای اداری این شهرستان به منظور بررسی مشکلات روستاهای بوجی، پرنگین، کنگه و آقزوج عازم این روستاها شدند.

در این دهگردشی مشکلات کشاورزی مبارزه با آفت ملخ، مسائل و مشکلات آب از جمله لوله گذاری و سرمازدگی باغات و مزارع کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه آقای دکتر عزیزی نماینده محترم شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه و آقای مهندس رحمانی فرماندار محترم شهرستان سلطانیه و هیئت همراه و جمعی از کشاورزان نمونه روز دوشنبه مورخ 97/10/24 در مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه حضور به عمل آوردند.

در این ملاقات نخست آقای حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گزارشی از عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه در زمینه گسترش سیستم های آبیاری تحت فشار، مبارزه با آفت سن گندم، کشت زعفران، خط اعتباری مکانیزاسیون و عملکرد گندم در شهرستان ارائه دادند. در ادامه آقای مهندس رحمانی فرماندار محترم شهرستان در زمینه تخصیص اعتبارات به شهرستان و مشکلات شهرستان سلطانیه صحبت نمودند.

همچنین آقای دکتر عزیزی نماینده محترم مجلس در زمینه کمبود آب در سالهای اخیر و مصرف بهینه آب در کشاورزی صحبت نمودند. ایشان همچنین خواستار پرهیز کشاورزان از کاشت محصولاتی که میزان مصرف آب بالایی دارند شدند.

در انتهای جلسه کشاورز و مددکار نمونه آقای موسوی نیز در زمینه مشکلات کشاورزی در شهرستان صحبت نمودند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد در سال زراعی جاری حدود 5980 هکتار جو در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است که از این مقدار حدود 2400  هکتار آبی و 3570 هکتار دیم می باشد.

وی در ادامه بیان نمود ارقام جو کشت شده در شهرستان، شامل ارقام آبی: ماکویی، بهمن، فصیح و جلگه و ارقام دیم: سهند، آبیدر و انصاراست .حائری بیان نمود پیش بینی می شود که از این مقدار سطح زیر کشت حدود 17000 تن جو تولید شود.که از محل فروش آن 19میلیارد و 500 میلیون تومان عاید کشاورزان شهرستان سلطانیه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اداره ترویج و آموزش کشاورزی این مدیریت با برگزاری برنامه های موثر و سازنده موفق به کسب رتبه اول در جشنواره اوقات فراغت جوانان در سال 1396 گردید. لازم به ذکر است این برنامه توسط اداره ورزش و جوانان در حوزه غنی سازی اوقات فراغت جوانان شهرستان در بخش ایده برتر سال 1396 در بین ادارات شهرستان اجرا و طی مراسمی با حضور فرماندار محترم و سایر ادارات شهرستان با اهداء لوح و جایزه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه تجلیل به عمل آمد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد: در شهرستان سلطانیه حدود 3150 هکتار مزرعه لوبیا وجود دارد که پیش بینی می شود از این میزان سطح ، بیش از 10000  تن لوبیا برداشت شود.

پیمان حائری  ، ارقام مورد کشت در شهرستان را ارقام قرمز، چیتی ، کشاورز ، سفید  و سبز بیان کرد و افزود تعداد بهره برداران لوبیا در شهرستان 1080 نفر می باشد.ایشان پیش بینی نمود از محل فروش محصول لوبیا ، بیش از 65 میلیارد تومان عاید کشاورزان شهرستان گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه زمان شروع عرضه این محصول به بازار را اوایل مهر و پایان عرضه را اواخر آذر اعلام نمود.

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در سال جاری حدود 21 هزار هکتار گندم در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است .پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه حدود 4 هزار هکتار از گندم کشت شده در شهرستان سلطانیه را آبی و حدود 17 هزار هکتار آن را دیم اعلام و خاطرنشان کرد: برداشت محصول گندم امسال در این شهرستان مکانیزه و از طریق کمباین انجام می گیرد.وی الوند، پیشگام ، دروم، میهن و زرین را مهمترین ارقام گندم آبی در شهرستان سلطانیه برشمرد و افزود: سرداری، هما و آذر2 نیز عمده ارقام گندم دیم کشت شده در شهرستان را شامل می شود.

حائری تعداد بهره برداران گندم شهرستان را بیش از 4 هزار و 570 نفر عنوان و تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 36 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود که از محل فروش آن بیش از 48 میلیارد تومان عاید کشاورزان گندم کار شهرستان خواهد شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه همایش دهیاران و شوراها به منظور انتقال اطلاعات کشاورزی به بهره برداران روز سه شنبه 96/12/22 با حضور مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی سلطانیه در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار گردید.

از جمله موضوعات مطرح شده در این همایش: تغذیه مناسب گندم، کشت بهاره، کشت دانه های روغنی (کلزا، گلرنگ )، زراعت انتظاری حبوبات دیم (نخود، عدس )، عدم تهیه کود و سموم شیمیایی از فروشندگان دوره گرد و فروشندگی های بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی (به دلیل عرضه کود های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته که نتیجه آن ضرر و زیان مالی کشاورزان   می باشد)، جلوگیری از توزیع نهال های غیر استاندارد، توسعه و کشت گیاهان داروئی و گل محمدی، اصلاح و احیاء باغات سنتی در جهت افزایش بهره مالی باغداران، تسهیلات دولت برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشاردر مزارع، احداث و ساخت و سازهای مجاز. پایش مزارع گندم و در صورت مشاهده آفت سن گندم با هماهنگی کارشناسان کشاورزی اقدام به سم پاشی مزارع.

در پایان همایش از آقای یحیی سلطانی دهیار روستای ساریجارلو که در اطلاع رسانی  به کشاورزان جهت مبارزه با سن گندم با کارشناسان کشاورزی همکاری نمودند تقدیر به عمل آمد.

صفحه1 از3

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
3060
5717
4813494


IP شما : 54.226.23.160

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : دوشنبه 29 بهمن 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 28 بهمن 1397 1:12:42 ب ظ می باشد